Студентка розповіла подробиці навчання у ТДМУ ім. І. Горбачевського

Оксана Рега – студентка 2 курсу медичного факультету. Цьогорічного квітня, навчаючись на 1 курсі, Оксана взяла участь у всеукраїнських студентських  олімпіадах з двох дисциплін – «Медична хімія» та «Хімія». І досягла відмінних результатів, продемонструвавши високий рівень знань й вмінь. Як готувалася до олімпіад, про навчання в ТДМУ, де студенти мають можливість отримувати добрі знання для свого майбутнього фаху, та чому обрала професію лікаря Оксана розповіла кореспондентові «Медичної академії».

– II тур Всеукраїнської студентської олімпіади з медичної хімії відбувся в Національному медичному університеті ім. О. Богомольця на базі кафедри медичної та загальної хімії. Учасниками цього заходу стали 23 студенти медичних і стоматологічних факультетів десяти медичних вишів України, які перемогли в першому турі олімпіади в своїх університетах. Порядок проведення був такий: після жеребкування ми отримали завдання та впродовж чотирьох годин розв’язували їх, а наступного дня під час наступного етапу (експериментального) виконували практичні завдання в лабораторії.

Всеукраїнська студентська олімпіада з хімії теж відбулася в Києві, в Національному університеті біоресурсів і природокористування України. Складалася з двох частин – теоретичної та експериментальної. Змагалися представники 35 провідних вищих навчальних закладів нашої країни, які готують фахівців різних галузей. Відтак працювали чотири секції: «хімія біологічного та екологічного спрямування», «хімія медичного спрямування», «хімія хіміко-технологічного спрямування» та «загальна хімія» (для інженерних, будівельних, транспортних, економічних спеціальностей). Зазначу, що змагалися студенти, які вже продемонстрували відмінні знання під час першого туру в їх рідному виші. В ТДМУ ми розв’язували задачі та складали тести. Першокурсник Олександр Мудь і я впоралися найкраще, тож здобули право представляти наш університет на другому етапі олімпіади.

– Результат?

– За підсумками Всеукраїнської студентської олімпіади з медичної хімії я посіла друге місце, а на Всеукраїнській студентській олімпіаді з хімії стала переможцем в секції «Хімія медичного спрямування» та отримала диплом першого ступеня. Дуже вдячна доцентові, завідувачу кафедри загальної хімії ТДМУ Григорію Ярославовичу Загричуку та доценту кафедри Лесі Любомирівні Гнатишиній, які готували мене до цих відповідальних змагань.

– Це ваші перші студентські олімпіади. Хвилювалися?

– Так. Але коли завдання роздали – зосередилася та поринула в роботу.

– Ви випускниця…

– … Тернопільської української гімназії ім. І. Франка. Її закінчила із золотою медаллю. Уроки хімії були моїми улюбленими, я не раз брала участь у міських та обласних олімпіадах з цієї дисципліни. Але школа не має такої матеріальної бази та таких викладачів, яких має виш. У нашому університеті студенти працюють у прекрасно обладнаних лабораторіях, весь лабораторний посуд – колби, пробірки, бюретки і т. д. – новий, хімічні реактиви – якісні. Діють наукові гуртки, можна представляти власні наукові роботи на конференціях. І це теж мотивує до засвоєння нових знань і навичок.

– Крім дипломів, додому з олімпіад привезли ще якісь подарунки?

– Мені подарували книжки. Зокрема, підручник «Медична хімія», навчальний посібник із загальної хімії. В Національному медичному університеті ім. О. Богомольця, доки журі перевіряло роботи, нас запросили на екскурсію в музей історії медицини. Було дуже цікаво. Раджу кожному студентові-медику побувати тут. Після олімпіади ж в Національному університеті біоресурсів і природокористування України відвідали Українську лабораторію якості та безпеки продукції АПК у селищі міського типу Чабани, що поруч з Києвом. Теж враження незабутні.

– До того в Києві бували?

– Так, торік. Але в обох університетах, у музеї історії медицини і в Українській лабораторії якості та безпеки продукції АПК – уперше.

– Як завершили навчальний рік?

– Літню сесію, як і зимову, склала успішно.

– Крім хімії, яка дисципліна є для вас улюбленою?

– Гістологія. Почали її вивчати з другого семестру.

– Обираючи професію, віддали перевагу медицині. Чому?

– Моя мама – лікар-пульмонолог, працює в університетській лікарні. Її приклад зіграв вирішальну роль. До слова, мама свого часу теж навчалася в ТДМУ. З її розповідей про альма-матер я знала, що наш університет дуже хороший, що тут прекрасні умови для навчання й досвідчені викладачі. Тож не було причин подавати документи ще кудись. Хоча був період, коли хотіла пов’язати своє життя не з медициною, а з мистецтвом і збиралася вступати до Львівської академії мистецтв або до Львівської політехніки, де готують дизайнерів, художників та архітекторів. Але медицина переважила. Бо що може бути цікавішим за людський організм?! Я добре склала ЗНО та подала заяву на вступ, де пріоритетом №1 вказала ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського.

– Ваше улюблене заняття на дозвіллі?

– Коли маю час – малюю. Фарбами, аквареллю, простим олівцем або чорною ручкою… П’ять років навчання в Тернопільській художній школі минули недаремно. Люблю малювати рослини, тому весна – моя улюблена пора року. Все буяє й кожна квітка милує зір. Картини вдома складаю в папку і час від часу їх переглядаю. Цікаво порівнювати свою роботу, написану, приміром, два роки тому й недавню. Приємно, коли бачиш прогрес.

Люблю читати фантастику та науково-популярну літературу. Надихає поезія Ліни Костенко. Її рядки вже стали крилатими. Як, скажімо, оці, мої улюблені:

«І все на світі треба пережити,

І кожен фініш – це, по суті, старт,

І наперед не треба ворожити,

І за минулим плакати не варт».

– Які плани на літо?

– Щороку під час канікул беру участь у літньому християнському таборі «Веселі канікули з Богом» при Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Я – аніматор. Діти приходять, ми граємося, малюємо щось, вирізаємо, клеїмо. Спілкування з дітьми живить позитивною енергією.

Мрію про участь у проекті ТДМУ «Міжнародні студентські літні школи». Знаю, що це чудова можливість змістовно та цікаво відпочити. Можна і в англійській мові попрактикуватися, і знайти нових друзів серед студентів-медиків, що приїдуть з інших країн.

Лідія ХМІЛЯР

Коментарі вимкнені.