Суд над Камінським. День перший: обвинувачі не приїхали (фото, відео)


Сьогодні повинне було відбутися судове засідання над заступником міського голови Володимиром Камінським, якого затримали за підозрою в отриманні хабара у розмірі 217 тисяч гривень. Засідання перенесли через відсутність представників сторони обвинувачення.
Напередодні судового засідання вони повідомили, що просять перенести засідання на інший день у зв’язку з тим, що у справі змінено групу прокурорів, які підтримуватимуть обвинувачення у суді. Офіційне прохання перенести судове засідання надіслав старший радник юстиції Генпрокуратури Березін.
На пропозицію судді Берегуляка розпочати засідання захист Володимира Камінського відповів, що згідно процесуальних норм Кримінального кодексу підготовче засідання проводиться за обов’язкової участі сторони обвинувачення. У зв’язку з відсутністю офіційного обвинувача та відсутністю обгрунтування обвинувального акту стороною обвинувача підготовче засідання не може розпочатися.
– Враховуючи те, що відповідно до ного кримінально-процесуального кодексу України, явка сторони обвинувачення є обов’язковою, – зазначив суддя Берегуляк. – Суд вважає за можливе перенести розгляд даного кримінального провадження, тобто підготовчого засідання на 23 вересня 2015 року о 10.00 год.

Під стіни міськрайонного суду прийшло кілька десятків активістів. Люди обурені, що засідання перенесли. Подейкують, розгляд справи свідомо затягують, а ще з’явилися чутки, що обвинувачення заступника міського голови перекваліфікували з «отримання хабаря» на «зловживання впливом».
– Обвинувальний акт складений так, щоб дати можливість Камінському уникнути покарання за хабар, – каже юрист Олена Степанова. – Тернополяни знають, що такі факти, як хабарництво у міській раді присутні. Коли затримували Камінського тернополяни повірили у невідворотність покарання. Однак з невідомих громадськості підстав, без будь-якого обґрунтування під час досудового слідства слідчим Гіріч Л.О. за погодженням із процесуальним керівником прокурором Проданець Н.В. кримінальне правопорушення було перекваліфіковано з ч. 3 ст. 368 КК України на ч. 2 ст.369-2 КК України, що дає можливість Камінському В.В. уникнути покарання саме за вимагання і отримання хабара.
Така перекваліфікація взагалі нівелює принципи боротьби з корупцією в Україні, дає надію іншим хабарникам уникнути покарання за вчинені ними злочини.
Викликає обурення людей і той факт, що у обвинувальному акті, як пом’якшуючу обставину зазначено щире каяття. Однак багатьом тернополянам, які були присутні під час затримання відомо, що Камінський В.В. разом із своїм спільником міським головою Надалом С.В. перешкоджали здійсненню правоохоронними органами процесуальних дій. Більше того, у своєму інтерв’ю Надал С.В. звинуватив правоохоронні органи у підставі та фальсифікації. Міністр внутрішніх справ Аваков А.Б. особисто повідомляв про те, що Камінський В.В. намагався приховати сліди злочину та втекти. Про яке ж тоді щире каяття може іти мова?

Тож тернополяни надіслали офіційне звернення начальнику управління СБУ Тернопільської області Ушанову О.Ю., прокурору Тернопільської області Мартинюку О.Г., судді Тернопільського міськрайонного суду Брегуляку Ф.Г. з вимогами:

1. Від СБУ – провести незалежну перевірку проведення досудового розслідування кримінального провадження № 12014000000000491 внесеного в Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.10.2014 р. та внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо фальсифікації матеріалів досудового розслідування. В зв’язку із цим вимагаємо направити наше звернення до Центрального управління Служби безпеки України.
2. Від прокурора Тернопільської області Мартинюка О.Г. – у разі підтримання державного обвинувачення прокурорами Тернопільської області у відповідності до ст. 338 КПК України змінити обвинувачення та у відповідності до ст. 344 погодити процесуальні документи з прокурором вищого рівня. У разі підтримання державного обвинувачення прокурорами Генеральної прокуратури України передати наші вимоги Генеральному прокурору України В.М. Шокіну.
3. Від судді Тернопільського міськрайонного суду Брегуляка Ф.Г. – згідно ч. 3 ст. 314 КПК України повернути обвинувальний акт , як такий що не відповідає вимогам КПК України.

Про прийняте рішення просимо повідомити за єдиною узгодженою адресою: 46013, м.Тернопіль, Майдан Волі,4, ГО «НАШ РІДНИЙ ТЕРНОПІЛЬ». Контактний телефон: (067) 208-49-00

ГО «НАШ РІДНИЙ ТЕРНОПІЛЬ» Іваненко М.М.

ГО «УНСО» Гуменюк Ю.Є.

ГО “УКРАЇНСЬКЕ ОБ”ЄДНАННЯ
УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ ТА
ВОЛОНТЕРІВ АТО У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ” Дудар Т.Б.

ГО «АНТИКОРУПЦІЙНИЙ КОМІТЕТ МАЙДАНУ»
Тернопільський підрозділ

ГО «ЕКОЛОГІЧНИЙ ТА ПРИРОДООХОРОННИЙ КОНТРОЛЬ» Степанова О.В.

Учасник бойових дій, учасник АТО Багрій Б.І.

Коментарі вимкнені.