Син заступника тернопільської «біржі» творить жахіття у одному з дворів багатоповерхівки? (фото)

У редакцію «Погляду» за допомогою звернулись жителі будинку №1 по вулиці Фабричній у зв’язку з ситуацію, котра склалась у їх дворі.

Виїхавши на місце, ми зрозуміли, що мова йде про занедбаний напів-розвалений приватний будинок з адресним номером вул.Лозовецька 9а, котрий знаходиться практично на прибудинковій території і перебуває в захаращеному й антисанітарному стані.

Мешканці багатоповерхівки стверджуюсь, що звертались вже і в ЖЕК, і в міську раду, і до депутата, і усі можливі інстанції, але толку майже ніякого.

За словами пані Христини, гратись дітям у дворі стає небезпечно, адже в занедбаному приміщенні з’явилися щурі.

–          Мене особисто занедбаність цього будинку торкається, передусім, через маленьку дитину. Ми, як і інші батьки, не можемо просто зачинитися у квартирі. Діти хочуть гратися на дитмайданчику, дихати свіжим повітрям корисно. Але це вже стало дуже небезпечним заняттям, оскільки в занедбаному приміщенні з’явилися щурі. Гадаю, не треба пояснювати наскільки, це небезпечно для дитячого середовища, та й для дорослого теж. Там годують і бродячих собак, залишена їжа утворює широкий діапазон неприємного запаху. На майданчику практично неможливо перебувати. Торік з цього приводу проводили збори, але проблема з місця не зрушила. Цьогоріч, наче видно світло в кінці тунелю, хоча б уже шукають власника тої нерухомості, цікавляться проблемою і в ЖКГ.

Про щурів також розповідає пані Ірина:

–                    Проблема у тім, що в тих аварійних “трущобах” розводяться щурі, бездомні собаки, інколи ночують бомжі. Дорослі туди не лізуть. Але як спинити дітей? У нас вже руки опускаються у намаганнях щось з цим зробити… Ми пробували дізнатись чия то хата. Люди кажуть що сина якогось великого начальника з біржі Трущенка чи Трущенкова, але ми його не бачили і не знаємо як де шукати. Поможіть нам позбутись цього «чорнобиля»!»

Про цю проблему добре знає і депутат цього округу Іван Сороколіта, який з 2013-го року шукає спосіб її вирішення.

–          Усі мої депутатські звернення поки що допомогли вияснити лише, що будинок приватний і саме у ньому офіційно зареєстрований сам власник. Зрозуміло, що фактично проживати в цій зруйнованій «садибі» неможливо. Де його фактичне місце проживання – невідомо. Якраз через цю фіктивну реєстрацію, на жаль, складно позиватись до суду.
Направлені мною замовні листи за усіма можливими адресами проживання власника залишились без відповіді. У своїх зверненнях я просив дві речі:
1. Забезпечте прибирання та впорядкування даної території навколо даного об’єкта нерухомості.
2. Облаштуйте надійний паркан навколо даного об’єкту з метою унеможливлення попадання туди сторонніх осіб (дітей, осіб без постійного місця проживання та ін.), тварин, гризунів.
Окрім того, за моїм зверненням та колективним зверненням мешканців зусиллями ЖЕКу ТОВ «ТернопільКомЕнерго» було проведено часткове прибирання й вивезення сміття з проблемної території.
Зважаючи, що більше надіятись на сумління власника занедбаної нерухомості немає сенсу, спільними зусиллями ЖЕКу та мешканців Фабричної 1 це небезпечне місце планується відгородити парканом. Це хоча б дозволить діткам безпечно гратись у дворі будинку. Звичайно, буде дуже добре, якщо знайдуться меценати, котрі допоможуть у цій справі. Адже городитись треба близько 70 метрів і це за приблизними підрахунками вартуватиме більше 10тис.грн. навіть якщо використовувати металеву сітку, а не бляху. Найближчий час, ймовірно, проведемо збори будинку і спільно з мешканцями приймемо остаточні рішення до робити далі.

 

Коментарі вимкнені.