Тарас Демкура відреставрує статую Святого Онуфрія та відремонтує зал у краєзнавчому музеї, куди повернуться роботи Пінзеля

У величному Луврі нещодавно відкрилась виставка унікальних робіт Іоана Георга Пінзеля, який жив і творив на Тернопільщині. Тепер поряд з шедеврами світового мистецтва Рембрандта, Тіціана, Леонардо да Вінчі, Рафаеля – тут можна побачити і роботи нашого земляка – представника українського бароко середині ХVIII столітт.
На виставці у Луврі побували і представники Тернопільщини – мистецтвознавець, дослідник творчості Пінзеля Віра Стецько та меценат, за кошти якого видали унікальний каталог творів великого скульптора «Таїна Пінзеля», Тарас Демкура. Вони вже повернулися додому і радо поділилися враженнями від поїздки.
— Дуже приємно було бачити при вході в Лувр банери виставки нашого Пінзеля та Рафаеля. Українські скульптури експонують в найпочеснішій залі та найнамоленішому місці цього музею – каплиці Сен-Шапель. Щоб відтворити інтер’єр костелу в селі Годовиця Львівської області, у цій залі спеціально відкрили вікна, – розповідає пан Тарас. – У Луврі були приємно вражені каталогом«Таїна Пінзеля», який видали у Тернополі. Він став приємною несподіванкою як для українського Міністерства культури, так і для куратора виставки. Адже у Луврі видали свій франкомовний альбом з творами Пінзеля. Однак наш тримовний і повністю кольоровий виглядав набагато краще і вагоміше. Сто примірників ми роздарували у Франції. Багато передали у школи та бібліотеки. За собівартістю його можна придбати у нас в «Атріумі».
За словами пана Тараса, французи були вражені творчістю нашого земляка. Дивувалися, що скульптури зроблені з дерева і так чудово збереглися. До каплиці Сен-Шапель навіть вишикувалась черга охочих побачити роботи українського Мікеланджело.
Виставка діятиме до 25 лютого 2013 року. Потім унікальні скульптури повернуться в Україну. Найбільшою проблемою є те, що у нас абсолютно не створені умови для їх зберігання. Музей Пінзеля у Львові перебуває практично в аварійному стані. Роботи, які не потрапили на виставку, уражені специфічним шкідником – шашелем. Коли повернути відреставровані роботи на ті ж самі місця, вони знову зможуть ним «заразитися». Пан Тарас каже, що готовий відреставрувати статую Святого Онуфрія, що в Рукомиші, а також відремонтувати зал у нашому краєзнавчому музеї, куди повернуться роботи Пінзеля. Добре, що знаходяться такі люди, яким небайдужа культурна спадщина України. Будемо сподіватися, що таких меценатів більшатиме і, врешті, наша Тернопільщина перетвориться на туристичну Мекку світу.


Юля Томчишин, Місто

Фото з архіву Тараса Демкури

Коментарі вимкнені.