Тернопіль «атакують» каналізаційні ями

У Тернопільводоканалі не відкидають й того, що провалитися могла стара австрійська каналізація. Під Руською ще сотню років тому клали труби.

Не минуло й тижня, як у самому центрі Тернополя засипали провалля, а вже знову утворилася яма. Нова вирва – на переході між центральними вулицями Руською та бульваром Шевченка, 50 поки що не велика.

Невеличку яму побачили ввечері. Асфальт, який просів, одразу обгородили. На ранок комунальники почали ремонтувати дорогу. А у «Тернопільводоканалі» кажуть – це наслідок сильної зливи.

Як розповів директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма, «за попередніми висновками, до цього могла призвести розгерметизація системи дощової каналізації, яку ми ще до цього часу не бачили і, відповідно, частина дощових вод потрапляє і підмиває основу дороги».

У Тернопільводоканалі не відкидають й того, що провалитися могла стара австрійська каналізація. Під Руською ще сотню років тому клали труби.

Зовсім іншу причину проваль у місті називають історики. Після Другої світової війни Тернопіль відбудовували швидко і мало хто зважав на старі комунікації. Нову каналізацію прокладали, не дивлячись у австрійські карти. Ще у 70-их роках минулого століття ці огріхи далися взнаки.

За словами директора Тернопільського обласного державного архіву, історика Юрія Гумена, наприкінці 70-тих років подібне провалля було на території сучасного вокзалу.

Історики кажуть, провалюватися можуть не лише старі комунікації. Асфальт провалюється і на місці старих льохів. Двісті-триста років тому їх будували під кожним будинком.

Як стверджує завідувач відділу Тернопільського обласного краєзнавчого музею Олег Гаврилюк, років 8 тому арочні льохи з проваллям були на вулиці князя Острозького, це нижче сучасного універмагу.

Щодо підземних ходів, яких, за переказами у центрі Тернополя багато, краєзнавець Олег Гаврилюк розповів: ходи є, але у місцях проваль їх бути не може, – пише ЗІК.

Коментарі вимкнені.