Владика Нестор: владика Іов вирішив очорнити усіх

Єпископ Тернопільський і Бучацький НесторНа скандальну справу із тернопільськими єпархіями і вияснення стосунків між владиками Нестором та Іовом цього разу дає свою оцінку і роз’яснення владика Нестор. Нагадаємо, що скандал розгорівся між єпархіями, де у церкві КП владику Іова відправляли на примусове лікування від алкоголізму.
– Один із архієреїв нашої церкви, якому церква запропонувала лікування не підкорився її рішенню та синоду і перейшов у іншу конфесію, – розповідає владика Нестор про владику Іова. –  Звичайно, що це схвилювало багато священників і зараз от приїжджає вище духовенство, щоб внести ясність у цій ситуації: чому це  відбулося і надасть настанови, як працювати далі.
На запитання про підтверджені факти пиятики владика Нестор відповів, що такі факти не раз спостерігали священики та парафіяни.
– Зараз я об’їжджаю усі парафії, де бував владика Іов і не раз зустрічає таких людей, які дають нелицеприємні свідчення та спогади про те, у якому стані приїжджав владика, – каже владика Нестор. –  Проте церква його не відкинула, а запропонувала йому лікування і було сказано, що після лікування він міг повернутися на якусь з кафедр. Проте він не послухався рішення синоду і навіть давав письмову розписку, що ніколи не звертався і не звернеться у автокефальну церкву про перехід. Він зрадив тому, що сказав.
Щодо отця Зінкевича і його духовного центру, то владика Нестор особисто не вбачає зловживань з його боку та намагань впливати на єпархію. А щодо заснування собору, то це рішення підписував й сам владика Іов, перебуваючи при посаді.
– Владика Іов вирішив очорнити усіх , кого зміг і сказав, що отець Анатолій сам собі придумав таку назву собору, – доповнює владика Нестор. –  Я думаю, що на сьогодні відбулося певне роз’яснення цього питання. Але факт є – це назва релігійної громади, яку затвердив владика Іов.
Щодо приїзду патріарха Філарета, то він буде проводити збори духовенства Тернопільсько-Бучацької та Тернопільсько-Кременецької єпархії. І це, за словами владика Нестора, перші збори за всю існування єпархії у Тернополі, коли дві єпархії збираються разом.

Бачення ситуації владики Іова можна почитати ТУТ

Новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.