Тернопіль – інтелектуальний центр України!

Тернопіль, невелике місто на заході України, розташоване на річці Серет, щороку приваблює тисячі туристів. За дивовижну красу тутешні місця прозвали українською Швейцарією. Сам же Тернопіль входить у трійку найбільших центрів історичного регіону Галичина. А про те, що варто подивитися в місті і у скільки обійдеться відпочинок в маленькій Швейцарії, пише “Обозреватель”.

Смак релігійної історії

Тернопіль був заснований в 1540 році. І за кілька сотень років зміг зберегти унікальний місцевий колорит, який, безсумнівно, пов’язаний з релігією.

Домініканський костел

Кафедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці в Тернополі – пам’ятник архітектури пізнього європейського бароко. Значний римо-католицький храм з двома витонченими баштами споруджений в 1749-79 рр.. в історичному центрі міста за проектом арх. А.Мощінского на місці давньоруської православної церкви. Одночасно був побудований двоповерховий келійний корпус монастиря домініканців. Між ними розташований т.зв. “Італійський дворик”. Домініканський костел сильно постраждав під час Другої світової війни, відновлений у 1953 р. Використовувався як картинна галерея Тернопільського краєзнавчого музею, в монастирському корпусі досі розташований архів. У 1992 р. будівлю відреставровано і передано громаді греко-католиків. Інтер’єри не збереглися. У сквері навпроти Домініканського костелу знаходиться пам’ятник князю Данилові Галицькому.

Музей політв’язнів

Історико-меморіальний музей політичних в’язнів розташований в підвальних камерах тимчасового ув’язнення колишнього слідчого ізолятора Тернопільського управління НКВД-КГБ. Експозиція розповідає про боротьбу українських націоналістів з комуністичним режимом, репресивних методах радянських спецслужб і життя засуджених в таборах ГУЛАГу. У 28 камерах попереднього ув’язнення відтворена тюремна обстановка. Відвідувачі можуть побачити карцери, знаряддя тортур, предмети побуту ув’язнених. Також виставлені макети сибірського концтабору і вагон-“телятник”.

Тернопільський замок

Тернопільський замок закладений в 1540 р. великим коронним гетьманом Я.Тарновським на місці давньоруського поселення Сопільче (Топільче) для оборони польських кордонів від татар. У XVII ст. великий коронний канцлер Т.Замойский значно розширив укріплення, однак у наступні роки він неодноразово руйнувався. Зокрема, замок був майже повністю розібраний турками після захоплення міста в 1672 р. На початку XIX ст. граф Ф.Корітовскій побудував на його місці палац, для чого були знесені залишки укріплення, вежі і ворота, а будівля оточена звичайним муром. Окремі замкові елементи збереглися. Під час I Світової війни палац був спалений і довго лежав у руїнах. Відреставрований в 1951 р., в ньому розмістили виставкові зали та навчально-спортивний центр. З вулиці будинок виглядає непоказно, проте з боку озера добре видно його фортифікаційний характер.

Бюджетний колорит

У плані цін на харчування і проживання Тернопіль нічим особливо не відрізняється від решти туристичних міст Західної України. Тут все, в порівнянні і цінами Східної та Центральної України, досить дешево. Так, ситна вечеря на двох в одному з місцевих кафе обійдеться у 70-80 гривень. У ресторані поїсти буде коштувати, звичайно ж, дорожче. Тим не менш, витратити на харчування в Тернополі більше, ніж, скажімо, в Києві, – точно не вийде.

Досить демократичні і ціни на оренду квартир. Однокімнатна квартира з ремонтом в історичному серці міста коштує близько 250 гривень на добу. “Двійка” такого ж рівня обійдеться приблизно в 300-350 гривень за 24 години.

Крім низьких цін на проживання та харчування, в Тернополі є ще один вагомий плюс. У невеликому місті західної України проходять гучні культурні події. За це маленьку Швейцарію вважають ще одним інтелектуальним центром країни. І, якщо ви досі, там не побували – поспішайте виправити це! Попереду три зимові місяці і новорічні свята!

-1 thoughts on “Тернопіль – інтелектуальний центр України!

  • 21:37 | 5.11.2012 о 21:37
    Permalink

    до речі, багато в чому це заслуга Надала

  • 22:06 | 5.11.2012 о 22:06
    Permalink

    між іншим, багато в чому є заслуга Надала!

Коментарі вимкнені.