Тернопіль не має грошей для прибирання та утримання міста

Належно прибирати місто за умов, які склались, тернопільські комунальники не можуть – саме так непросту ситуацію з прибиранням  пояснює міський голова Тернополя. З початку року обласне управління казначества не перераховує необхідних грошей на утримання міста. Із спеціального фонду міського бюджету виділили 1 мільйон 700 тисяч гривень, проте обласне казначейство перерахувало з них лише 53 тисячі.

Бензин, солярка, сіль, пісок та ще чимало необхідних матеріалів для прибирання та утримання міста сьогодні беруть у борг.

– Станом на 24 січня нами було виділено та профінансовано з міських коштів понад мільйон 700 тисяч гривень, з цього мільйона 700 лише вчора надійшла платіжка на 50 тисяч. Проплатити за паливо-мастильні матеріали, солярку є неможливо, розрахуватись за сіль, пісок є неможливим, от в такому режимі доводиться працювати, – пояснює міський голова Тернополя Сергій Надал.

Тернопільським комунальникам боргували ще минулого року. З єдиною вимогою – виплатити гроші, працівники ЖЕКів та комунальних підприємств не раз пікетували приміщення казначейської служби області. Проблеми з проплатами, нагадує міський голова, почались ще у липні 2012 року. А вже на кінець року загальна сума боргу комунальним підприємствам Тернополя сягла 11 мільйонів гривень. З новим роком заборгованість збільшується.

– Цього року міська рада профінансувала 13,5 мільйонів гривень по загальному фонду, з яких проплачено лише заробітна плата та енергоносії, – на 12, 5 мільйонів, решта, а це понад 600 тисяч, що стосується утримання міста не проплачені взагалі. В такому режимі працює все місто, скільки ми так зможемо працювати, скільки часу постачальники будуть погоджуватись давати в борг, невідомо, це може зупинитись навіть завтра, – каже Сергій Надал.

І навіть за таких умов уся наявна техніка та люди працюють, переконує міський голова Тернополя. Першочерговими є прибирання об”їзної, мостів та підйомів, а також розчистка під”їздів до лікарень, шкіл і дитсадків. Не завжди добре розчищені двори, тротуари та під’їзди до тернопільських багатоповерхівок, це визнає Сергій Надал. Тут діло за керівництвом та працівниками ЖЕКІв. Зараз їх контролюватимуть по-особливому. Тв-4.

Коментарі вимкнені.