Тернопіль став піонером у державно-приватному партнерстві

Тернопільська міська рада та державне підприємство «Центр розвитку державно-приватного партнерства» підписали меморандум про співпрацю. Прес-конференція відбулась сьогодні у кімнаті нарад за участі голови міської ради Сергія Надала та директора державного підприємства Євгенія Радченка.
Сторони розповіли про напрямки бізнес-проекту спільної діяльності, який реалізовується вперше в Україні. Одним із аспектів є комплексна термо-модернізація будинків житлового району Нового світу, а саме вулиці Фабричної. Як зазначив С.Надал, планується утеплення фасадів, заміна мереж та будівництво нової котельні. Вибір саме цього району голова міської ради пояснює комплексним розташуванням будинків, які під’єднані до одної котельні та одним відсутністю інших споживачів, крім населення. Наступним аспектом діяльності є комплексне водопостачання міста.
Є.Радченко наголосив, що головна мета державного підприємства – управління проектів в сфері житло-комунального господарства по всій Україні. Тернопіль став піонером у державно-приватному партнерстві. Є.Радченко пояснив це ініціативністю людей, які управляють нашим містом.
Складність проекту полягає в узгодженні роботи декількох сторін, задіяних у реалізації. На комплексну модернізацію водоканалу будуть надходити кредитні кошти із Світового банку. Сума коливатиметься від 10 до 20 млн. доларів. Кредит розрахований на 20 років під 4 % комісії. На даний час Тернопіль є одним із п’яти міст, які відібрані для розробки техніко-економічного обґрунтування на отримання коштів. Робота орієнтовно розрахована на рік. Наше місто має переваги, так, як в нас є готова документація для участі в проекті. Є.Радченко додав, що першому завжди важко. Але на отриманому досвіді співпраці з Тернополем, проект буде практикуватись по всій Україні. За словами С.Надала, найголовніше – це швидко підібрати оптимальний варіант співпраці з мінімальною кількістю витрат і максимальною вигодою для населення.
Оксана Бучко, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.