“Тернопіль зобразила дупою повною”

Оксана Форостина презентувала свою книгу.

– Усі герої в тексті вар’яти. Трохи божевільні, несамовиті, – розказує про книгу “Duty Free” Оксана Форостина. 27 грудня у книгарні “Є” роман презентували письменниця Оксана Форостина та співачка і літераторка Ірена Карпа.

У книзі йдеться про бізнес-консультанта з Америки Елайджу, який приїздить до України проводити тренінги. Основна дія роману відбувається навесні 2009 року, коли він згадує свій перший візит до України у 1996 році. Тоді він знайомився з “довколомистецьким” Львовом, закрутив роман з рок-співачкою та побував в усіх кнайпах та клубах міста.

“Оксана не хоче щоб роман називали суто львівьским, – каже Ірена Карпа. – Бо історія розвивається і в Києві, і у Львові, і в Франківську, і в Тернополі, і в Чикаго. Приміром, у Тернополі з’являється не менш колоритний персонаж Назар Степанович, жирові складки якого заледве поміщаються в його “лексус”. Оксана стверджує, що це такий собі місцевий “бдзюк”.

“Так, Тернопіль я зобразила дупою повною”, – жартує Оксана Форостина.

“Роман я писала 2,5 місяці. Для цього взяла відпустку на роботі і текст пішов буквально “запоєм”. Головні персонажі синтетичні, вигадані. Лише одного героя змалювала практично без змін – це покійний львівський художник Володимир Данський. У книзі – Дамський. Так його називали жартома друзі. Найулюбленіший персонаж напевно “Фея”. Писала її з усіх своїх подруг та друзів. У неї все добре закінчилося в книзі”, – додає авторка.

Ім’я головного героя Елайджи прийшло на думку, коли письменниця дивилася фільм “Все ясно” за романом Джонатана Сафрана Фоєра. Головну роль у стрічці грає Елайджа Вуд – американця, який приїжджає до України в пошуках згадок про родичів.

“Написала в романі, що Елайджа приїжджає в Україну на запрошення Фонду Ніксона. Щиро вигадала його. А потім “нагуглила” і виявилося, що насправді є такий фонд. Інша головна героїня Ванда – типова львів’янка. Це квінтесенція усього галицького. Така собі “мармулядка”. У неї чоловік – син дисидента. Вона сама з дисидентської родини. Потім стає вокалісткою рок-гурту”.

Свою попередню презентацію Оксана Форостина робила в аеропорту “Бориспіль” в зоні Duty Free. Авторка роздавала роман пасажирам. Книга “Duty Free” навіть потрапила у кабіну російського пілота приватного літака.

Письменниці Євгенії Кононенко книга видалася напрочуд атмосферною. “Цього року із задоволенням прочитала “Duty Free” Оксани Форостини. Сподобалася атмосферою 90-х і те як загалом було передано атмосферу Львову. Тут в першу чергу не так характер людей запам’ятовується, як “нарис” епохи”.

Юрко Іздрик читав книгу-подорож ще у рукописі. “Був вражений якісною манерою письма. Це приклад жіночої інтелектуальної прози. Але книга хитро написана від імені чоловіка” – охарактеризував роман письменник.

Gazeta.ua

Коментарі вимкнені.