Тернопільщина хоче повернути собі унікальний статус

Свято полуниці відбулося сьогодні, 17 червня у селі Лосятин Кременецького району в рамках проекту «Розвиток полуничних кооперативів». На урочистому заході були присутні представники органів влади та місцевого самоврядування, громада села Лосятин, журналісти.

Почаїв та й загалом Північ Тернопілля — це край, що традиційно славиться найкращою полуницею не лише на Україні, а й теренах колишнього Радянського Союзу, — підкреслив голова ОДА Степан Барна. — Були часи, коли про почаївську полуницю говорили і в Москві  і в Ленінграді. Сьогодні наше завдання, як представників влади, полягає в тому, щоб зробити так, аби традиція вирощування полуниці була відновлена і ми могли претендувати на статус «полуничної столиці» не лише України, а й усієї Європи».

Унікальний проект, спрямований на розвиток вирощування полуниці, розпочався у 2012 році на базі СОК «Лосятинське молочне джерело». Він об’єднав не лише громаду села, а й представників влади та інвесторів.

«10 мільйонів інвестицій надійшло з боку приватного інвестора, 300 тис грн —виділила обласна рада, — продовжує розповідати Степан Барна. — Ще 50 тис грн у даний проект — створення кооперативного руху — інвестовано Кременецькою районною радою. І він дав свій результат. Сьогодні полуницю садять та вирощують на земельній ділянці розміром понад 50 гектарів. На сезонних роботах задіяно 58 осіб, заробітна плата яких становить близько 3 тис грн. Сподіваюся, найближчим часом ми збільшимо заробітну плату, примножимо кількість працівників та обсяги земель. І в майбутньому зможемо побудувати тут завод по переробці полуниці».

Коментарі вимкнені.