Тернопільщину «бомбив» град завбільшки з куряче яйце (фото)

Упродовж двох останніх тижнів селами Тернопільщини пройшла стихія, яка завдала чималої шкоди населенню. Сотні пошкоджених житлових будинків, шкіл, гектари вщент знищених зернових культур, розмиті дороги… Буревій і злива нещадно зносили усе на своєму шляху. Такого граду, який «бомбив» Підгаєччину, — завбільшки з куряче яйце, не пригадують навіть старожили. У результаті стихії постраждало 13 районів Тернопільщини: 5 червня — Борщівський, Заліщицький і Монастириський, 9-11 червня — Гусятинський, Теребовлянський, Чортківський, Підгаєцький, Козівський, Зборівський, Кременецький, Збаразький, Бережанський і Бучацький. Сума завданих збитків складає близько 100 млн. гривень.

За останніми даними, стихія пошкодила 1668 житлових будинків, 759 господарських будівель, 84 об’єкти соціально-культурного призначення.
— Стихії такого масштабу з градобоєм і буревіями бувають в нашій області майже щороку, особливо у червні-липні, а ось серпень — спокійніший місяць, — розповідає начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Василь Майка. — А ще є така негативна статистика: природні катаклізми стаються у парні, а особливо у високосні роки. Мешканці краю пам’ятають найбільшу за останнє десятиліття стихію у 2000-ому році, градобій у 2004-ому, сильні повені у 2008-ому, локальні підтоплення на Івана Купала у 2010-ому. У населених пунктах, що постраждали від недавньої стихії, нині тривають відновлювальні роботи. Найбільше втрат від негоди зазнали мешканці сіл Худіївці Борщівського, Новосілка Підгаєцького, Сапанів Кременецького районів. Соціально-незахищеним верствам населення будуть відшкодовані затрати на відновлення пошкоджених будівель, доля решту вирішуватиметься на сесіях районних рад. При можливості їм нададуть одноразову допомогу. Першочергово за кошти резервного фонду відновлюють об’єкти соціально-культурного призначення. Держава не може покривати усі втрати, завдані стихіями, тому ми завжди закликаємо господарів страхувати своє майно. А що маємо? З пошкоджених нині будівель лише 10 відсотків застраховані, – пише Нова Тернопільська.

Коментарі вимкнені.