Тернопільська обласна рада змовилася з Інститутом післядипломної освіти?

ГО «Самооборона Майдану Тернопільщини»вже стикалася з проблемами пов’язаними з Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної освіти (ТОКІПО). Тоді скандал викликало переселення студентів музичного училища імені С. Крушельницької з свого гуртожитка  до приміщення інституту на вулиці Громницького 1, де і так бракує місця для вчителів, які проходять курси підвищення кваліфікації – детальніше http://te.20minut.ua/Osvita/skandal-navkolo-komunalnih-gurtozhitkiv-10413989.html Проте як виявилося на цьому проблеми навколо ТОКІПО не закінчились. Ми вирішили глибше розібратись з проблемами інституту і як виявилось тут все «дуже цікаво»!

БуганЮрій Васильович керує (він реальний керівник і тепер) інститутом понад 30 років. Посаду використовував у власних цілях завжди. Хитро і далекоглядно планував дохідні оборудки.

Наприклад, приблизно у 2002-2012 роках зорганізувати на базі педагогічного закладу навчання робітничих професій – муляр, штукатур, плиточник. Як йому це вдалося, коли в інституті завжди бракували лекційних аудиторій, а про матеріально-технічну базу для навчання робітничим професіям вже й говорити не приходиться, є таємницею, а от навіщо – багато хто знає. Буган саме у цей період розпочав будівництво власного будинку у с.Підгороднє і чоловіків, які навчались конкретних будівельних професій використовував на приватній будові, що називається – проходили практику. І це тривало кілька років. Будинок збудував і вселився, навчання робітничих професій зліквідував. Варто би поцікавитись, скільки будівельних матеріалів списано на навчання будівельників у інституті післядипломної педагогічної освіти?

Інша дохідна стаття – «надання методичної допомоги», а серед педагогів шкіл це називається «перевірка».На рік під такі «перевірки» попадали 4-5 районів – збір коштів організовувався з кожної школи. Суми для керівниківперевірок були солідні, і рахувалися в тисячах.

Найбільший розгул був за Запорожана-Піхурко-Буган-Свінних (часи режиму Януковича).  Атестацію в освіті для району просто купували.

Варто вивчити використання бюджету інституту, івсе, що стосується проведення обласних учнівських олімпіад, зокрема організації харчування. Суму, яку формально сплачено за харчування, впевнено поділіть на 2. Ця стаття доходу завжди була під контролем Бугана, а здешевленням меню незмінно займалася З.М.Коротюк, теперішня голова профспілки.

Про не коректні дії бувшого директора інституту Ю.В.Бугана колектив заявляв ще у червні 2014 року у своєму зверненні до голови обласної ради, про неправомірні дії щодо передачі житлових приміщень гуртожитку інституту в оренду на 49 років Тернопільському обласному комунальному музичному училищу.

За рік боротьби з’ясувалося, що ця оборудка є лише вершиною корупційного айсберга.

Передісторія.З часу обрання головою обласної ради Кайди О.П., Буган, посилаючись на добрі відносини і сприяння обласної ради, періодично демонстрував плани то добудови, то надбудови навчально-побутового корпусу, що знаходиться на вул.Громницького, 1. Саме ж приміщення знаходиться у жалюгідному стані що ззовні, що з середини: у санблоках бруд і антисанітарія, у кімнатах гуртожитку поламані меблі, діряві вікна, подерті килимки. У свій час, щоб якось облагородити навчальні аудиторії,Буган спонукає методистів власним коштом (коштом слухачів курсів) та за гроші профспілки відремонтувати навчальні аудиторії, а косметичну побілку та фарбування коридорів і декількох кімнат, робитьруками техпрацівників інституту,і, звичайно, усе це видає як ремонт за бюджетні кошти. Так тривало роками і продовжується сьогодні. Підлогу актової зали шліфували і лакували за кошти профспілки інституту без згоди на це її членів.

Але повернемося до так званих інвесторів з обласної ради.

У березні місяці 2014 року, коли події на Сході уже у розпалі, «дев’ятий вал» економічної кризи накриває країну, Буган усьому колективу демонструє презентацію 5-ти поверхового корпусу з шикарно розмальованими конференц залами і навчальними аудиторіями, і запевняє, що проект уже робиться. Дехто з молодих методистів навіть повірили і були готові чекати на покращення своїх умов праці.

У травні появляється інформація,- за те що нам збудують шикарний корпус, обласна рада забирає в інституту 2 поверхи з житловими блоками під гуртожиток музичного училища. У вересні вселили студентів, а в інституті несподівано розповсюдили  «цікаву» версію: будівництво корпусу відміняється, натомість, обласна рада знайшла інвестора, який на прибудинковій території інституту збудує житловий будинок, і за це зробить якусь надбудову. На кінець 2014 року працівникам, так, між іншим, повідомили, що за гроші (близько 80 тисяч грн.) виділені на виготовлення проекту будови (надбудови) закуплено комп’ютерну техніку. Закупив техніку у себе самого (тобто у власній фірмі «Віват-сервіс») уже на той час в.о.директора Алілуйко С.М.

Але повернемося до колишнього директора, якого рішенням постійної комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, туризму та курортно – рекреаційної діяльності від 20 листопада 2014 року №619 велено «Рекомендувати Тернопільській обласній раді надати дозвіл на звільнення директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Бугана Юрія Васильовича з займаної посади з подальшим продовженням трудових відносин на посаді доцента кафедри педагогіки і психології інституту згідно поданої заяви».

Кому і чому так потрібний в інституті на кафедрі педагогіки і психології 71-річний Буган, у минулому – комуніст, директор, який вимагав у 2012 році «читати у бібліотеці з олівчиком» доповідь міністра-українофоба Табачника? За які заслуги перед наукою, вчителя фізики за фахом,який не захищав дисертації з проблем педагогіки і психології, а «доцента» зробив по блату у педуніверситеті, комісія працевлаштовує на посаді доцента кафедри педагогіки і психології інституту?(Найкумедніше: на курсах підвищення кваліфікації Буган читає лекції на тему «Деякі питання конфліктології у школі», «Тестові технології у навчально-виховному процесі», і про все, що знає).

Відповідьховається унеймовірному зацікавлені певних працівників обласної ради завершити з Буганомоформлення «так званих інвестиційних проектів»:

  1. 1.     Укласти довготривалий договір оренди гуртожитку і вивести із комунальної власності 9-ти поверховий студентський гуртожиток музичного училища;
  2. 2.     Завершити оформлення прибудинкової території інституту і розпочати  комерційну будову багатоповерхового житлового будинку;
  3. 3.     Розбудувати  приватний бізнес продажу і обслуговування комп’ютерної техніки використовуючи контроль над закладами освіти області та інше.

Варто внести ясність у питання, чому інститут залишився без акредитації? А навіщо? До питання акредитації інституту Буган також підійшов з особистої вигоди та інтересу – а ким я там буду? Ректором? Ні, – не «захищений»,  заступнику з наукової роботи – також не вигідно – не «захищений». І на сьогоднішній день – заклад і його науково-педагогічний колектив опинився біля розбитого корита.

2 червня 2015 рокуДепартамент освіти і науки ТОДАпризначив на посаду в.о. Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної освіти Шайнюка Юрія Чеславовича. Проте цей чоловік не є з «потрібної когорти проплачених чиновників-освітян», таких як Буган та Алілуйко. Що тепер робитимуть інвестори? Чи запропонують Шайнюку суму, від якої буде важко відмовиттся, чи намагатимуться всіма силами звільнити пана Юрія з посади? Громадськість та Самооборона Майдану Тернопільщини слідкувати за розвитком подій і оперативно втрутиться в процес розбазарювання міських земель та корупційних дій. Поки що ми попереджаємо та ставимо до відома громаду Тернополя та області про дану ситуацію. 

Далі буде…

-1 thoughts on “Тернопільська обласна рада змовилася з Інститутом післядипломної освіти?

  • 18:41 | 8.06.2015 о 18:41
    Permalink

    Шайнюк прекрасний спеціаліст ! він вартий бути керівником ! досить вже тим запроданцям регіоналам нищити освіту . таким як запорожан ;піхурко .демків і по районах начальникам багатьом 2які працювали на регіони давно не місце в освіті ганьба крупі

  • 16:37 | 23.07.2015 о 16:37
    Permalink

    Хто так хвалить Шайнюка? Хіа не відомо, що його і Куришку пропхав Миколенко? І що таке зробив Шайнюк? Будь-хто на його посаді працював би так само а може і краще. Чому на посаду заступникі ніколи не оголошують конкурси? Так вигілніше. По протекції шайнюк і Куриш пройшли, а по конкурсу – ніколи!

Коментарі вимкнені.