Тернопільська журналістка Зоряна Яремишин кинула виклик постулатам Файного міста

Пропонуємо читачам «Погляду» знайомство зблизька з нашою колегою – відомою в Тернополі журналісткою, кандидатом у депутати до Тернопільської міської ради по виборчому округу №32 (вулиці Чалдаєва, Тарнавського, Лепкого, Пушкіна, Злуки) та до обласної ради по №51-му округу Зоряною Яремишин, яка йде на вибори з командою партії «Громадський рух “Народний контроль”».
Довідка з життя «у сорочці»
Зоряна Яремишин (дівоче прізвище Довгань) народилася у Тернополі. «Зі слів моєї мами відомо, що я з’явилася на світ Божий «у сорочці», бо довший час не видавала звуків, просто спостерігала і лише згодом почала подавати голос», — розповіла Зоряна. Вочевидь, аж з такого малого віку бере початок професійна звичка журналіста Зоряни Яремишин. Дитинство та юність вона провела і прожила теж у Файному місті. Вчилася у №20-ій школі. 2004-го батьки продали квартиру в місті, сім’я переїхала у приміське село Великі Гаї. «Цього ж року я вступила в Тернопільський національний педагогічний університет на спеціальність “Журналістика”, — каже Зоряна. — Завжди знала, що буду журналістом. Хоча батьки докладали чимало зусиль, аби переконати обрати інший фах». Дещо з цих зусиль таки спрацювало – перед тим, як вступити на “Журналістику”, дівчина заразом подала документи в виш Хмельницького на військового перекладача та у Тернопіль – на медика. Але доля втілила давно визначений план.
— Працювати у справжній редакції почала після першого курсу навчання, — розповіла Зоряна. — Потім змінила чимало медіа, але не припиняла роботу журналіста ніколи.


Окрім улюбленої роботи…
в Зоряни Яремишин є ще важливіший стимул радісно зустрічати кожен новий день – сім’я – чоловік Михайло та маленька чудо-донечка Даринка. «Раніше ніколи не розуміла одружених подруг чи наставниць, — ділиться роздумами Зоряна. — Як можна поспішати з роботи додому, коли в місті, країні та й світі загалом відбувається так багато цікавого? Вважала, журналіст повинен слідкувати за цим, висвітлювати, писати щомиті. Словом, була фанатично одержима журналістикою. Проте, коли з’явилася Даринка, світ повернувся в інший бік. Тепер, коли змучуюся від справ, статей, репортажів та зйомок, спішу до сім’ї, де миттю відновлюю сили.

Куди впадають українці в період міжвибор’я

Як журналіст і перекладач з англійської, Зоряна Яремишин причетна до процесу кількох виборчих кампаній в Україні – від президентських до виборів місцевих рад. На власні очі бачила, як організовувалася робота у штабах, як працювали міжнародні спостерігачі. «Давно усвідомила прикру істину – Україна живе від виборів до виборів, — каже кандидат у депутати. — На період міжвибор’я українці впадають у сплячку, громадяни менше вимагають у влади, влада менше обіцяє і, відповідно, робить. А от тільки стартує навіть неофіційний передвиборчий процес, одразу летять веселкові обіцянки з усіх усюд. Так не повинно бути. Всіма силами намагатимуся змінити ці постулати, тези, алогічні виводи щодо забутих обіцянок.
Для себе Зоряна Яремишин вирішила особисто познайомитися з кожним мешканцем будинків свого округу – №32. Наполовину цей процес уже виконано. «Коли стану депутатом, то за кожним під’їздом попрошу людей закріпити відповідальну особу, яка буде у випадку проблем негайно телефонувати мені особисто, — каже Зоряна. — Таким спільним чином, вважаю, доведемо, що робота місцевого депутата може бути ефективною.


Кожен кандидат зазвичай обирає округ, де живе, або де є найбільше знайомих, сподіваючись на голоси. Зоряна Яремишин вибрала ж найкритичніший, з найбільшим градусом проблем. Оскільки працюючи журналістом “Народного контролю”, частенько виїжджала саме туди – бачила ями біля під’їздів з терміном вічності, розпач місцевих мешканців. Такі проблеми не вирішуються, вважає Зоряна, якби владу «голосно» не просили мешканці.
— Плекаю великі надії на ці вибори, бо вони відбудуться за новою системою, — каже Зоряна Яремишин. — Серед кандидатів багато нових облич, головно – молодь із незаплямованою репутацією. На окрузі маю багато достойних конкурентів, тож вважатиму за честь позмагатися з ними за довіру людей. Втім, незважаючи на результати виборів, мешканців вилиць свого округу, а це — Чалдаєва, Тарнавського, Лепкого, Пушкіна та Злуки — не залишу, продовжуватиму допомагати як журналіст.
На вибори Зоряна Яремишин йде з командою політичної сили «Громадський рух “Народний контроль”». «Нашу політичну силу представляє молодь, яка по-справжньому вболіває за простих людей, — каже кандидат №32-го кругу. — Вірю, ці вибори перегорнуть першу сторінку нового життя тернополян, де буде фіксуватися життя без корупції, хабарників, невідповідальних чиновників».
Ірена Кропива.

Коментарі вимкнені.