Тернопільські бібліотекарі показали дітям, як виглядає щасливе дитинство

Неймовірний, святковий, драйвовий день видався 1 червня! А хіба могло бути інакше, коли шкільні будні залишились позаду, у вікно заглядає перший літній ранок, а календар сповіщає про чудове свято – День захисту дітей.

В Тернопільській обласній бібліотеці для дітей цю подію відзначили гучним фестивалем під назвою «Щасливе дитинство», учасниками якого стали юні тернополяни, творчо обдаровані діти міста й області, а також представники організацій та державних структур, діяльність яких спрямована на реалізацію, захист та збереження прав дитини.

Відкриття фестивалю проходило на майданчику перед бібліотекою під дзвінкі голоси і мелодії вихованців «Центру творчості дітей та юнацтва» – солістів народного театру-пісні «Співаночка» та дуету скрипалів «Живі струни». Гарний настрій учасникам дійства забезпечували ведуча Тетяна Хованець та улюбленець малечі Котофій Друкарський. Гості не тільки насолоджувались чудовим концертом просто неба, але й брали участь в пізнавальних вікторинах, забавах, малювали крейдою в стилі вуличного мистецтва Стрит-арт.

Увагу присутніх та випадкових перехожих привертали книжкові та творчі виставки, розміщені вздовж фасаду книгозбірні. З особливою цікавістю містяни розглядали експозицію «Хобі справжніх чоловіків», яка відображала роботи гуртківців ТОКЦНТТШУМ та фотосушку «Щасливі миті життя». Багато цікавої інформації про творчо обдарованих дітей нашого краю містить інформаційний список «Юні таланти Тернопілля», виданий з нагоди свята працівниками інформаційно-бібліографічного відділу.

З бібліотечного майданчика фестиваль «помандрував» на головну площу міста, де розгорнулась святкова програма «Країна дитячих усмішок». Ні посмішок ні веселого дитячого сміху тут й справді не бракувало. Юні художники бавились у «веселі малювалки» та створювали справжні крейдяні шедеври на бруківці, поціновувачі сучасного мистецтва виготовляли квіти з паперу в техніці оригамі, а маленькі непосиди брали участь в рухливих іграх та естафетах. Усе дійство супроводжувалось драйвовою музикою, а найактивніші учасники отримали заохочувальні призи та повітряні кульки.

 Про те, що окрім розважального характеру День захисту дітей має ще й юридичний підтекст,  учасникам дійства нагадали представники інформаційно-правового центру «Права людини», запросивши усіх бажаючих в інтерактивну подорож «Великі права маленької дитини».

Із небезпеками, що приховують в собі віртуальні світи користувачів ознайомили працівники інтернет-центру під час міні-уроку «Безпека дітей в інтернеті». Діти дізнались про 10 правил безпечного користування інтернетом, а також взяли участь в майстер-класі по вивченню складових комп’ютера.

Ближче до надвечір’я у бібліотеці запрацювала ігротека, в якій кожен знайшов собі заняття до душі. Юні вокалісти та меломани співали пісень у караоке-клубі, художники-аматори з головою поринули у пісочну анімацію, а дослідники й інтелектуали не вагаючись присвятили своє дозвілля корисним та захопливим настільним іграм.

Свято щасливого дитинства непомітно добігло свого завершення. Віримо, сподіваємось і постійно працюємо над тим, щоби  в житті кожної дитини було якнайбільше таких радісних, приємних миттєвостей.

Уляна Пилипчук, працівник редакційно-видавничого сектору ТОБД

Коментарі вимкнені.