Тернопільські депутати обіцяють виділити додаткові кошти на профтехосвіту у квітні


У Тернополі студенти і викладачі профтехучилищ  пікетували Тернопільську обласну раду з вимогою надати фінансування їхнім закладам. Останньою краплею для представників ПТУ стало те, що недавно у гуртожитках та підсобних приміщеннях закладів відключили електрику через заборгованість.

Для 5-ти училищ Тернополя з місцевої скарбниці виділили коштів лише до кінця березня. Викладачі та студенти бояться, що таким чином навчальні заклади готують до закриття.

«Уряд зняв зі себе відповідальність за підготовку робітничих кадрів, передавши повноваження на місцеву владу. Але державна субвенція має бути. Без цього… Ми розуміємо, що місто зі 5 ПТУ, які є в Тернополі,  зможе утримувати лише два. Інші просто доведеться закрити», – розповідає директор Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг і туризму Галина Грушко.

Окрім того, що виплата зарплат та стипендій відбувається із затримкою, кілька днів студенти були змушені займатися у темряві. У гуртожитках відімкнули електрику.

«Світла не було два чи три дні. Лише сьогодні електропостачання відновили. Зарплата педпрацівникам затримана, стипендії діти ще не взяли», – описує ситуацію  Галина Грушко.

Торік держава виділила на обласну профтехосвіту 199 мільйонів гривень. Цього року – ні копійки.

Відтак обласні депутати від «Народного контролю» разом із виборчим корпусом проголосували за звернення до Уряду про виділення коштів на профтехосвіту Тернопільщини. Окрім того, самотужки шукатимуть кошти.

«В обласній раді на бюджетній комісії розглядали питання фінансування профтехосвіти. Ми вже виділили максимально можливу для нашого бюджету суму. Утім у квітні буде звіт за бюджет-2015, будуть вільні залишки. Тож ми будемо клопотати на бюджетній комісії, щоби ці кошти скерували на профтехучилища», – запевнив голова фракції «Народного контролю» у Тернопільській облраді Володимир Болєщук.

Коментарі вимкнені.