Тернопільські рятувальники вже втомилися від необережності людей
Цього разу пожежа облікованих покладів торфу на площі 1,2га трапилась в селі Мшанець Теребовлянського району. Черговим караулом 12-ї державної пожежно-рятувальної частини Управління ліквідовано пожежу на площі 0,4га. Ліквідація пожежі триває.
Причина займання та збитки встановлюються. Та як свідчить практика, у більшості випадків, причиною подібних пожеж є необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки та навмисні підпали.
Слід зазначити, що пожежі на торфовищах є одними з найбільш дошкульних. Адже на ліквідацію горіння торфу затрачаються значні матеріальні та людські ресурси, а під час таких пожеж наноситься значна шкода навколишньому середовищу. Торф горить повільно на всю глибину його залягання. Торф’яні пожежі часто охоплюють великі площі і важко піддаються гасінню, особливо коли горить шар торфу значної товщини. Торф може горіти в усіх напрямках, незалежно від напрямку і сили вітру, а під ґрунтом він горить навіть під час помірного дощу і снігопаду. Торф’яні пожежі рухаються повільно, по декілька метрів на добу. Вони небезпечні раптовими проривами вогню з під землі і тим, що їх край не завжди помітний.
Ознакою підземної торф’яної пожежі є характерний запах, а з під землі місцями просочується дим, а сама земля нагрівається. Торф вигоряє зсередини, утворюючи пустоти, в які можна провалитися і згоріти не лише техніка, а й люди та тварини. Температура в товщі торфу, охопленого пожежею, більше тисячі градусів. Гасити торф’яну пожежу самостійно не рекомендується. Краще обійти її стороною, рухаючись проти вітру, так, щоб він не наздоганяв вас вогнем і димом та не перешкоджав орієнтуватись на місцевості. При цьому треба дуже уважно оглядати дорогу попереду себе, промацуючи її жердиною або палицею.
Коментарі вимкнені.