Тернопільські судді отримують по 20 тисяч грн. зарплати

Суддя, який займає адміністративну посаду та має вислугу років отримує приблизно 20 тис грн. зарплати, суддя-початківець – 12 тис грн. Про це розповіли під час прес-конференції 27 лютого голова апеляційного суду області Ігор Ваврів та начальник судової адміністрації області Ярослав Теслюк.

Зокрема, журналісти запитала пана Вавріва про його доходи за рік та нерухомість, яка належить йому безпосередньо чи членам його родини.

– Нерухомості у мене точно немає ніякої, – сказав Ігор Ваврів. – Я проживаю в орендованій квартирі, оскільки два роки перед тим я працював в Черкасах. Повернувшись сюди, мені довелося орендувати житло. Власного я не маю. Що ж до річного доходу, наразі точної цифри сказати не можу, ми зараз якраз заповнюємо декларації. Після 1 квітня ви можете звернутися і ми вам покажемо цю декларацію.  Там вирахувано все до копійки, – є графи про нерухоме майно , і що записано на членів  сім’ї, і активи у банках.

Також пан Ваврів додає, що має власну машину –  Volksvagen Passat. І заявляє, що як керівник апеляційного суду готовий першим пройти процедуру люстрації тим чином, яким вона буде визначена. Чи має моральне право залишатися на займаній посад, не йому вирішувати, це мають вирішувати люди, зауважив чоловік.

Підрахувати зарплату Ігорю Вавріву допомагає пан Теслюк. Виявляється за рік голова апеляційного суду отримує приблизно 200 тис грн.

– Зарплата судді на сьогодні 12 тисяч, до цього додається так звана суддівська винагорода, – за вислугу років, за адміністративну посаду, – пояснює Ярослав Теслюк. – Тож суддя, який має 80% доплати за вислугу та за адміністративну посаду може мати зарплату 20 тис грн. Це максимальна, яка є. І мінімальна – для судді, який ще недавно був призначений указом президента – 12 тис без жодних надбавок.

Окрім суддів, у судах працюють ще інші працівники – секретарі судових засідань, помічники судді, консультанти, секретарі кримінальних та цивільних справ , прибиральники, продовжує Ярослав Теслюк.  І це лише в суддів така висока зарплата, у всіх інших працівників мінімальна заробітна плата -1200 грн.

– Якщо є надбавки і працюють вони 5-10 років, тоді у них зарплата – 1400 грн, – каже пан Теслюк. – Така прірва утворена державою між оплатою праці суддів і працівників суду також є нездоровою. І скільки разів піднімали це питання, але все залишилося на тому рівні. Зарплата збільшується лише зі збільшенням мінімальної зарплати.

Євгенія Цебрій, 20 хвилин

Коментарі вимкнені.