Тернопільські телевізійники отримали диплом за “Стосунки”

У польському місті Оструда завершився ІІІ Міжнародний фестиваль телевізійних і радіопрограм «Калинові мости», який проходив за підтримки Держкомтелерадіо України та Генерального Консульства Польщі у Луцьку, пише Експрес.

Організатори фестивалю – Рівненська обласна державна телерадіокомпанія та Ольштинський відділ об’єднання українців у Польщі.

Гран-прі творчого форуму здобула радіопрограма Івано-Франківської ОДТРК «Моя мандрівка до Горлиць» (автор – Наталія Асатурян, звукорежисер – Іван Родик). Це живі замальовки про переселених з Лемківщини та їхніх нащадків, котрі живуть тепер у Польщі та Україні. Вони добре пам’ятають про минуле, але їхній погляд — у майбутнє. Кожен з них робить щось виняткове для розвитку лемківської культури.

Тернопільська державна ТРК найповніше висвітлила тему пам’яті предків у радіопередачі «Стосунки» (автор – Людмила Островська, звукорежисер – Галина Зубик) та отримала, відповідно, диплом першого ступеня в цій категорії.

Серед тележурналістів гран-прі виборола Тетяна Левандовська з Херсона за телефільм “Моя люба Агнешка” (номінація “Одне серце — дві батькіщини”). Це історія, що переростає масштаб особистої. Можна назвати її своєрідною новелою в листах, які героїня, розлучена з сестрою кордоном, пише упродовж усього життя, а вони повертаєються назад.

Усього у конкурсі взяло участь понад двадцять теле- та стільки ж радіопрограм, представлених українськими та польськими журналістами.

У номінації «Будуймо майбутнє разом» кращою стала програма Національної радіокомпанії України «Старшокласник» (автор- Марина Кулікова).

А ось Регіональна радіостанція Польського радіо «Ольштин» визнана переможцем у номінації «Депортації 1944-46 та Операція «Вісла» 1947 p.» завдяки програмі Степана Мінуса «Забрали мені тата» (звукорежисер – Ярослава Хрунік).

Спеціальні призи від Генерального консульства Польщі у Луцьку також вручили конкурсантам із Полтави та Дніпропетровська.

Впродовж тижня журналісти з 20 областей України ознайомлювались із різними сферами діяльності жителів Вармінсько-Мазурського воєводства, де проживає багато етнічних українців. Також медійники мали змогу вивчити досвід забезпечення водою Ольштина та містечка Миколайки, відвідати школу з українською мовою навчання у Бартошицях. Саме тут дитячому хору «Лісова пісня», яким керують Наталія та Сергій Шелести, українська делегація вручила баян, котрий подарував із власної колекції рівненський лікар Анатолій Приварський.

Програмою фестивалю було також передбачено мандрівку мазурськими озерами, відвідини склозаводу, де і господар, і працівники – вихідці з України тощо.

За словами очільника Рівненської ОДТРК Андрія Велесика, те, що журналісти з України почерпнули багато нової інформації з цієї поїздки, є дуже важливим моментом.

«Я думаю, що це ті моменти, які надзвичайно важливі в суспільній місії журналіста, які повинні підказувати, яким шляхом варто розвиватися суспільству», – сказав він.

«Нам хочеться, щоб журналісти їхали в Європу і переконували своє суспільство, що в Європі варто бути. Ми не хочемо показувати це словами, а хочемо розказувати ділом, щоб журналісти побачили, яку користь це приносить Польщі», – переконаний голова Ольштинського відділу об’єднання українців Польщі Степан Мігус.

Коментарі вимкнені.