Тернопільській міські владі не дали затвердити важливий документ без громадськості
Суперечки, звинувачення та ніякого результату. Громадські слухання «Плану зонування території міста» закінчилися практично не розпочавшись.
Провести відповідні слухання при розробці плану зонування міста зобов’язує закон. На засіданні громада мала внести власні пропозиції, але не все пішло по плану. Замість ідей, чиновникам, переважно, висловлювали претензії.
«Та, в кінці-кінців, схаменіться. Та скільки можна робити з людей дурних».
«Оце прозорість, оце доступність і це врахування інтересів громади».
«На всі питання я з вами двічі розмовляв ви кажете: то не ми, то не я».
Все розпочалося з того, що на думку людей, громадські слухання організували з порушеннями. Тому вони вимагали визнати засідання нелегітимним. Тернополяни скаржилися, що їх недостатньо поінформували і про план, і про слухання. І хоч представники міськради запевняли, що все зроблено відповідно до закону, громада проголосувала закрити засідання.
ВАСИЛЬ БЕСАГА, начальник управління містобудування, архітектури та кадастру ТМР: «Поговорили-побалакали, та воно ще на другий раз таке буде».
Громадяни не розуміли чому такий захід вирішили провести в той час, коли місто страйкує. Та й приміщення, на їхню думку, обрали занадто мале – прес-центр Українського дому. Вони кажуть, прийшло всього близько 30 людей, а кімната уже заповнена. І додають, цей план має велике значення для кожного мешканця міста, тому інформування та приміщення в якому проведуть слухання мають бути відповідні. Переважно ті, хто прийшли цього разу, хотіли висловитись стосовно доволі скандальних будівництв у Тернополі.
ЕДУАРД МІЛЯНОВСЬКИЙ, представник мешканців вулиці П. Орлика:
«Вулиця Орлика, ми побачили, що та ділянка, яка віддана церковній громаді під будівництво церкви в плані зонування чемно розділена на дві частини підстав для чого немає, тобто грубо кажучи третина цієї ділянки написано, що це житлова забудова, а друга частина – дві третини, написано, що це громадська забудова під церкву. Це при тому, що ця ділянка є цілісна в кадастровій карті, в неї є маркер для будівництва та обслуговування храму – це собі вже на майбутнє, хом’ячки наші, хочуть потім розділити і таки збудувати будинок».
ОЛЕКСАНДР ФІЛЬ, голова Громадської ради з питань екології міськради: «Заплановане будівництво 8-поверхівки навпроти 9 школи. За нормативами, тобто державними будівельними нормами, має стояти за 70 метрів цей будинок. А його розташували за 30 метрів. Він закриває сонячну сторону всій школі. Ну я так думаю, різне може бути, але ж має бути щось святе, це ж діти».
Ще однією причиною невдоволення громадян був склад погоджувальної комісії. Коли його зачитали, то з’ясувалося, що туди увійшли здебільшого чиновники та депутати. Тому деякі з присутніх записались, аби їх теж включили у цю комісію.
Ірина Шуптарська, «ІНТБ»
Коментарі вимкнені.