Тернопільську міліцію омине всеукраїнський скандал?

Вже третій день вся Україна гудить про причетність тернопільських правоохоронців до вбивства мера Феодосії. А все через те, що нібито зброя, якою вбито мера, мала бути утилізована у Тернополі. Ще пару місяців тому.

31 липня у Файному місті розпочалась перевірка. Фахівці з Києва приїхали дізнатися, як же обріз мисливської зброї потрапив до рук криміналітету. Почало хитатись крісло під начальником обласної міліції Тернопілля Віктора Сака.

1 липня з’явилась інформація,  що рік випуску зброї, яка фігурувала у злочині 2011 року й мала утилізуватись, не збігається з тим, яке було знайдено на місці злочину у Феодосії. 

«Це, швидше за все, помилка експерта, який на місці у Феодосії робив огляд обріза. Справа в тому, що рік випуску нашої зброї не збігається з тим, яке було знайдено на місці злочину. Нам з Криму надіслали фотографію того обріза. По-перше, утилізований нами обріз – 1950 року випуску, а той, з якого стріляли у Феодосії, 1959 року. Там останню цифру жахливо погано видно, але що це не нуль – однозначно, більше схоже на дев’ятку. Тому, швидше за все, кримський обріз – 1959 року випуску. По-друге, не збігається і місцерозташування номерів на двох зброях. А ще скажу, що мисливський обріз 50-го року навряд чи б кого зацікавив, тим більше – кілера», – сказало джерело в правоохоронних органах.

Натомість колишній експерт-криміналіст Олег Шадчнев зазначив, що, зброя, яка є речовим доказом у кримінальній справі, повинна зберігатися в райвідділі міліції за місцем скоєння злочину: «Якщо зброя представляє якийсь культурний інтерес, його, за рішенням суду, можуть визначити, наприклад, в музей. Але в більшості випадків обрізи просто знищує спеціальна комісія з кількох людей. Це відбувається шляхом розбивання або розпилювання їх на частини. Ймовірність, що зброю може хтось з комісії прихопити з собою, звичайно, є. Але ризикувати через обріз 50-х років ніхто не буде. Це металобрухт».

Тим часом прес-секретар прокуратури Тернопільської області Людмила Горбачовська зазначила, що цей мисливський обріз дійсно фігурував у кримінальній справі: «У лютому 2012 року за рішенням суду якийсь громадянин отримав умовний термін один рік за незаконне зберігання цього обріза. Але більше ця зброя ні в яких справах не фігурувала. З неї ні в кого не стріляли, тобто ніякого вбивства нею не значиться. Зараз прокуратура з’ясовує обставина того, чому зброю не було утилізовано міліцією. Належить простежити весь ланцюжок подій – з моменту вилучення цього обріза до моменту знищення, тому це нешвидкий процес». Кому належало зброю, в прокуратурі Тернопільської області не уточнили.

Зате про це розповів на своїй сторінці у Фейсбуці народний депутат  Геннадій Москаль. За його інформацією, 5 грудня 2011 року в Тернопільському барі «Маяк» був затриманий житель Бучацького району Сергій Д., у якого і був вилучений обріз мисливської рушниці А-0268/50 1950 року.

«Згідно з рішенням суду, обріз був визнаний речовим доказом, що підлягає утилізації. Постанову про утилізацію суд направив в УМВС області. Що було далі – очевидно, всі розуміють », – каже нардеп. «Вести» також дізналися з джерел у правоохоронних органах, що цей обріз Сергій Д. хотів продати за 500 грн.

Як повідомлялось, після вбивства Бартенєва нібито з’ясувалося, що мисливський обріз, з якого і нього стріляли, проходив як речовий доказ, що підлягав утилізації працівниками УМВС в Тернопільській області.

Нагадаємо, у ніч на 27 липня на мера Феодосії Олександра Бартенєва скоїли замах. Бартенєву стріляли у спину з обріза одноствольної рушниці 16 калібру в під’їзді його будинку. Увечері того ж дня мер Феодосії помер у лікарні.

Згодом прокуратура Автономної Республіки Крим перекваліфікувала кримінальне провадження з «розбою» і «замаху на умисне вбивство» на «розбій» та «умисне вбивство». – пише За Збручем.

 

Коментарі вимкнені.