Тернопільських вчителів та бібліотекарів очікує “пАкращення”

Голова комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, народний депутат ВО “Батьківщина” Лілія Гриневич вимагає від прем’єр-міністра не допустити затвердження проекту постанови Кабміну, якою знижується оплата праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери. Про це повідомляє прес-служба Гриневич.
За словами народного депутата, до неї звернулися представники профспілок працівників освіти щодо загроз, які несе проект постанови. Низка нововведень, підкреслила народний депутат, призведе до істотного погіршення оплати праці в галузі освіти.

У разі ухвалення документа в нинішній редакції працівники освіти щомісяця втрачатимуть кілька сотень гривень заробітку. Вчителі – від 294 до 361 грн (через скасування надбавки за престижність педагогічної праці), а також 54-143 грн (внаслідок скасування надбавки за педагогічні звання); бібліотекарі – від 737 до 903 грн і так далі.

На переконання Гриневич, у нинішньому вигляді документ не може бути ухвалений.

«Педагогам повинні зберегти, виплату надбавки в 20% від посадового окладу, забезпечити підвищення окладів за звання «учитель-методист», «викладач-методист», «старший учитель», – вважає Гриневич.

Також, за її словами, повинні зберегтися надбавка у 50% працівникам державних і комунальних бібліотек за особливі умови праці, фіксовані розміри доплат за певні види викладацької діяльності і тарифні розряди для працівників дошкільних закладів.

Як повідомлялось, минулого року з нагоди Дня вчителя прем’єр-міністр Микола Азаров запевняв, що «уряд постійно працює над покращенням престижності праці педагога» і побажав вчителям терпіння в очікуванні цього «покращення».

Нагадаємо, у січні 2012 року Верховна Рада відмовилася встановити 25 % щомісячну надбавку до зарплати медиків, фармацевтів, учителів і працівників культури, які працюють у державних і комунальних установах охорони здоров’я, освіти і культури.

Коментарі вимкнені.