Тернопільських журналістів назвали українофобами

Остання прем’єра цього театрального сезону здивує тернопільських глядачів. «Три сестри» Антона Чехова на сцені дебютують 23 червня і уже 30 червня разом із нею відбудеться закриття театрального сезону.
– Основа п’єси зрозуміла, – говорить театрал Олег Мосійчук. – Проте тут будуть деякі наші корективи у плані постановки та й постановочна група працює у нас потужна.
Постановник В’ячеслав Жила пояснює, чому п’єсу назвали «ностальгія за щастям». Виявляється, що тернополяни на драми ходять не активно.
– Це підназва, бо жанр залишається жанром, – каже В’ячеслав Жила. – Ця п’єса – драма. Просто люди не дуже активно ходять на вистави-драми, тому ми її перейменували.
Найбільшу дискусію із місцевими журналістами викликала неоднозначна фраза у творі героїв: «У Москву!». Театрали почали переконувати представників ЗМІ, що тернополяни сприймуть цю фразу абсолютно нормально. Журналісти ж відстоювали думку, що її варто було б замінити.
– Ми показуємо приклад відношення до російського автора, мови та культури, граючи виставу рідною, державною мовою, – каже В’ячеслав Жила. – У цьому навіть є несподіваний політичний момент.
Він же запевняє, що можна поміняти гасло «У Москву», наприклад «У Берлін», проте суть не у тексті. Адже у п’єсі політики немає, тому глядач повинен це зрозуміти.
– Чехов творив у той час, коли не було цього політичного питання, – доповнює В’ячеслав Жила. – Ви хіба не можете зрозуміти, де одне діло, коли говорить міністр освіти про непотрібність української мови і Чехов? Це те саме, коли хтось у Москві би говорив за Шевченка. Ви тоді получаєтеся українофобами. Цей твір один із сьогоднішніх найвищих мистецьких здобутків, які уже не належать Росії.
Та чи сприймуть тернопільські глядачі «Три сестри» Чехова буде відомо уже 23 червня. А наперед можна сказати, що уже в новому театральному сезоні цього року буде для глядачів черговий сюрприз. Так тернополянам з вересня покажуть відому комедію «Весілля Фігаро».

Мар’яна Зварич, новини Тернополя «Погляд»

Коментарі вимкнені.