Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер – один із найкращих у західному регіоні

Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер забезпечений препаратами для хіміотерапії на 100 %. До досягнення такого результату долучився очільник Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.

Задля максимального забезпечення діагностики та лікування раку в онкологічному диспансері відбувається швидке оновлення матеріально-технічної бази. Зокрема, за кошти обласного бюджету був закуплений сучасний цифровий рентгенівський апарат, вартістю понад 6 мільйонів гривень.

– Сьогодні онкологічний диспансер  показує непогані результати. Ми можемо десь гордитися тим, що в західному регіоні ми посідаємо перші місця за наданням діагностики та умовами лікування. Так, за останні 2-3 роки онкодиспансер став повністю забезпеченим. Лише  з бюджету обласної ради було виділено 6,5 мільйонів гривень на новий цифровий рентгено- діагностичний комплекс, 650 тисяч гривень – на лабораторний комплекс та 2 мільйони гривень – на закупівлю препаратів, – зазначає Віктор Овчарук.

Упродовж року хіміотерапію у цьому медичному закладі отримують майже 4 тисячі пацієнтів. Вартість лікування одного недужого може сягати до 200 тисяч гривень при тому, що хіміопрепарати пацієнти отримують безкоштовно.

– У залежності від локалізації первинного процесу та стадії є різні курси та схеми хіміотерапії та кратність їх введення. У середньому це 4-6 курсів хіміотерапії для одного пацієнта. Їхня вартість коливається від 1,5 тисячі до 45 тисяч гривень за один курс, – розповідає головний лікар Тернопільського обласного онкологічного диспансеру Леонід Шкробот.

До слова, рак – виліковний, тому не варто бути легковажними до свого здоров’я. Здійснюйте його систематичну перевірку, адже набагато легше побороти хворобу, виявивши її на ранніх стадіях.20

Коментарі вимкнені.