Надал знає, як домовитися з “Ощадбанком”, але нікому не відкриває цей секрет
На прес-конференції, присвяченій проблемі тернопільського відділення реєстрації актів цивільного стану, міський голова Тернополя уважно вислухав усіх доповідачів, потім зробив гучні заяви, подякував за увагу та вийшов із зали, покинувши усіх присутніх в стані здивування.
Адже за кілька хвилин Сергій Віталієвич встиг порекомендувати обласній раді долучитися до збереження за РАЦСом приміщення (яке належить “Ощадбанку”), а також зробити гучні заяви про те, що найближчі 35 місяців відділення РАЦСу з Мадану Волі, 2 нікуди не виселять.
Міський голова розпочав з того, що він особисто та міська рада доклала максимум зусиль, аби це приміщення належало громаді, але «на превеликий жаль наш самий гуманний суд в світі» прийняв протилежне рішення.
– Мною особисто і міською радою вживались усі заходи для того, щоб приміщення, яким користувався Ощадний банк України, в центрі міста, був власністю міської ради, тобто власністю громади міста Тернополя. Але на превеликий жаль, наш самий гуманний суд в світі прийняв рішення, зовсім протилежне, передавши це у власність банківської установи. Прикре непорозуміння в тому, що хоча участь на стороні міської ради приймало також управління юстиції , яке має таке ж відношення до юриспонденції, як і суд, суд прийняв рішення протилежне. Але я не буду коментувати рішення суду, оскільки воно чинне, набрало законної сили.
Головний юрист забув про домовленості мера?
Сергій Надал здивував журналістів заявою, що у нього є особисті домовленості з керівництвом банку про те, що банк надасть в оренду приміщення на 2 роки 11 місяців, як цього і добивається обласне управління юстиції.
– На сьогоднішній день мною особисто є домовленості спільно з керівництвом банку. Про це знає також начальник управління юстиції. Якщо він забув, то хочу це нагадати.
30 000 грн в рік за оренду приміщення для РАЦСу – від міста, якщо…
Були домовленості про те, що місто готове взяти на себе повністю витрати по утриманню цього приміщення, розповідав далі міський голова.
– Вартість орендної плати коштувало би в межах 30 000 грн в рік. Це витрати, які місто готове взяти на себе, тільки заради того, щоб ЗАГС залишився в цьому приміщенні. Я це заявляю сьогодні офіційно. Сьогодні готується для цього спеціальне рішення міської ради, яке, я впевнений, буде прийняте на черговій сесії. Про те, що місто зменшує банку орендну плату інших орендованих приміщень на цю суму, для того, щоб компенсувати перебування там ЗАГСу.
…управління юстиції бере на себе витрати по утриманню
Сергій Надал уточнив лише, що в такому разі Управління юстиції зобов’язане взяти на себе поточні видатки по утриманню приміщення, адже кошти на це у нього є, враховуючи як мінімум 2000 платних реєстрацій шлюбів. Саме таку цифру озвучила начальник відділу РАЦСу Гуль Ольга Яремівна.
– Крім того, управління юстиції зобов’язане взяти на себе поточні видатки по утриманню, тому що, нагадую, сьогодні ви почули цифру 7000 реєтрацій різних актів. Правда не почули, скільки вони за це отримують плати. Тільки 2000 реєстрацій шлюбів, а це також платна послуга. Відповідно видатки по поточних витратах повністю може перекривати юстиція. Я зроблю все для того, щоб ЗАГС залишився в цьому приміщенні. Якщо управління юстиції не має бажання цим займатися то я сьогодні заявляю, що готовий взяти це приміщення в оренду міста і надавати його в безкоштовне орендування юстиції , але нехай вони забезпечать належну роботу ЗАГСу. Не створюйте, будь ласка, ажіотаж, там де його не існує. І якщо навіть хтось буде саботувати свою роботу, то ми будем робити звернення до міністера юстиції забезпечити роботу юстиції в приміщенні центру.
Після цього міський голова покинув залу, а на його закид про те, що завдяки платним послугам Палац щастя може себе утримувати, начальник відділ РАЦСу Ольга Гуль сказала, що уся первинна реєстрація у них проводиться безкоштовно, про це “Погляд” писав раніше.
Якби головний юрист області не залучив журналістів, то не знав би, що є домовленості
В свою чергу, на закид про саботування роботи, начальник головного управління юстиції області Ігор Бандура сказав, що ЗАГС буде працювати, якщо міський голова цю проблему вирішить.
– З березня почався переговорний процес. А з 1 липня де-юре і де-факто ми не маємо права там перебувати. Я ноги сходив по кабінетах – не було результату. Аж тільки залучивши журналістів, ми сьогодні почули про те, що нібито є проект договору. А якщо би я вас не залучив, то й надалі бігав би по кабінетах і просив, – емоційно висловлювався головний юрист. – Ми нікого не звинувачуємо. Але якщо є така домовленість, то я вдячний міському голові. Хоча, можна укласти безстроковий договір на 25 років, вкласти капітальні кошти і не мати собі проблем, якщо на це є воля.
Нагадаємо, в/о голови обласної ради Сегій Тарашевський вважає, що проблему РАЦСу можуть штучно “підігрівати”, аби нашкодити перед виборами діючому меру. Проблему пан Сергій бачить лише у тому, що мерія та управління юстиції діють окремо. Він в свою чергу обіцяє підтримку та співпрацю в кооперації, якщо це буде потрібно.
Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”
Коментарі вимкнені.