Тернопільським бібліотекам можна подарувати книгу
З 20 по 30 вересня в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці проходитиме традиційна Декада відкритих дверей, приурочена до Всеукраїнського дня бібліотек. У ці святкові дні запрошуємо всіх охочих взяти участь в оглядових бібліотечних екскурсіях, відвідати презентації, книжково-ілюстративні виставки, ознайомитися з літературними новинками й погортати свіжі періодичні видання.
Відділ міського абонементу пропонує шанувальникам творчості великого Каменяра долучитися до участі в літературному відеомарафоні «Для України наша любов», присвяченому 160-річчю від дня народження Івана Франка, прочитавши улюблений твір письменника на відео.
Під час традиційної щорічної акції «Пробачимо боржникам: бібліотечна книга повертається до рідного дому»користувачі бібліотеки, які з різних причин заборгували літературу, зможуть повернути її без сплати пені.
Акція «Подаруй бібліотеці книгу» дасть можливість усім відвідувачам зробити свій внесок у збагачення фонду книгозбірні.
22 вересня з 11 по 13 год у регіональному навчальному центрі відбудеться початкове заняття з комп’ютерної та інтернет-грамотності для користувачів бібліотеки. Курс розрахований на початківців і складається із семи тематичних комплексів: основи комп’ютера, пакет офісних програм «Microsoft Office», навігація, пошук інформації, спілкування в інтернеті, соціальні мережі, інтернет-банкінг і комерція, державні та соціальні послуги, дозвілля й мультимедійні розваги (фото, відео, ТБ, радіо), правила безпеки.
Цього ж таки 22 вересня відділ літератури іноземними мовами запросить здійснити віртуальну мандрівку «Книжкові храми світу». Ви зможете ознайомитися з найнезвичнішими та найоригінальнішими бібліотеками світу, які вражають королівським інтер’єром і багатовіковою історією або ж надсучасним дизайном і технологічними новинками.
О 15 год відділ краєзнавчої літератури та бібліографії організовує годину пам’яті знаного в Україні та за кордоном археолога, мистецтвознавця, історика, культуролога й енциклопедиста Ігоря Ґерети «Ігор Ґерета: штрихи до осягнення феномена» за участю істориків, археологів, краєзнавців.
22 вересня у відділі сільськогосподарської літератури відбудеться День інформації «Інформаційні ресурси для аграрних підприємств». Інноваційні технології, актуальні проблеми створення прозорих умов для розвитку всіх форм господарювання, динаміка розвитку аграрної галузі в умовах децентралізації, інтеграції галузі у світове та європейське господарство висвітлюватимуть інформаційні матеріали профільної книжкової виставки.
Бібліотечні фахівці відділу технічної літератури запропонують вашій увазі добірку наукових збірників, монографій, практичних посібників і профільних періодичних видань «Проблеми та перспективи інноваційної діяльності у будівельній галузі України», де висвітлюватимуться актуальні тенденції сучасних технологій будівництва, інтер’єру та ландшафтного дизайну.
22 вересня о 17 годині в читальному залі сектору періодики відбудеться презентація туристичного путівника Олени Крушинської «Дністер». Ця книжка — перший путівник і перше історико-краєзнавче видання, присвячене Дністру, одній із трьох найдовших річок нашої країни (1362 км). Вона бере початок у Карпатах і впадає в Чорне море, перетинаючи на своєму шляху по Україні й Молдові чотири історико-географічні регіони: Галичину, Поділля, Буковину й Бессарабію — звідси й розмаїття пам’яток, зосереджених на її берегах.
28 вересня разом із тернопільським видавництвом «Навчальна книга — Богдан» запрошуємо до спілкування з талановитою письменницею Ніною Фіалко, яка презентуватиме свій роман «Обірвана струна». В основі книжки — правдива історія Михайла Гончарука — учасника Майдану, Революції гідності, згодом — покаліченого бійця добровольчого батальйону, який дивом вийшов з Іловайського «котла» та переживає важкий період психологічної реабілітації, коли чиновники не визнають його учасником АТО і вимагають від нього довідок від тих, хто вже в засвітах…
Увазі відвідувачів виставки-презентації «Енергоефективність в Україні: сучасний стан і перспективи» будуть представлені інформаційні матеріали, що висвітлюють проблеми раціонального використання традиційних і нетрадиційних енергоресурсів, новітні тенденції та ефективні рішення впровадження енергозберігаючих технологій.
На порівняно невеликій території Європа об’єднала найрізноманітніші культури й національності. Тож не дивно, що ця територія з багатою історією й великими подіями пов’язана з безліччю цікавих фактів, про які, можливо, ви навіть не чули.28 вересня о 13 год працівники Тернопільського центру європейської інформації презентуватимуть відвідувачам«10 незвичайних фактів про ЄС».
28 вересня о 15 год відділ міського абонементу Тернопільської ОУНБ запрошує на наукові читання «Сподвижник української національної ідеї», присвячені 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського (1866—1934). У заході візьмуть участь науковці історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, фахівці Тернопільського обласного краєзнавчого музею, представники громадських і державних установ.
З тієї ж нагоди — ювілею Михайла Грушевського — у читальному залі сектору періодики можна буде ознайомитися з інформаційними матеріалами виставки «Великий син великого народу».
29 вересня на День періодики «Підприємництво у АПК: сучасний стиль і погляд у майбутнє» запрошує відділ сільськогосподарської літератури. Відвідувачі зможуть переглянути книжково-ілюстративну виставку, на якій будуть представлені наукові збірники, монографії, практичні посібники та профільні періодичні видання з питань організації та ведення підприємницької діяльності в аграрному секторі української економіки.
Триває й надалі збір літератури в рамках Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна» (для воїнів 44-ї окремої артилерійської бригади м. Тернополя) та акції «Український Донбас» (для бібліотек Мар’їнського району Донецької області та Сватівського району Луганської області).
Коментарі вимкнені.