Хворих на гепатит тернополян лікуватимуть безкоштовно

28 липня у всьому світі відзначається День боротьби з вірусними гепатитами

В Україні офіційно зареєстрованих хворих понад мільйон. Гепатит С поширюється у нас найшвидше в Європі. І нещодавно стало відомо, що хворих на гепатит лікуватимуть безкоштовно, адже держава вперше виділить гроші на медикаменти таким хворим. Безкоштовне лікування передбачено першою Національною програмою боротьби з вірусними гепатитами. Досі пацієнти витрачали десятки тисяч доларів на таблетки, що уповільнюють вірус, або ж взагалі не лікувались.

Велика частина хворих — молодь. І сьогодні все більше і більше людей отримують це захворювання через послуги, які існують в нашому житті. Це татуаж, пірсінг, манікюр, це стоматологічні послуги, інші втручання медичні, в тому числі переливання крові. Тому це дуже багато комплексна проблема, і захворювання можна отримати як в побуті, так і в медичних установах. Шлях передачі вірусного гепатиту С співпадає зі шляхами передачі ВІЛ-інфекції.

Коли саме хворі на вірусні гепатити матимуть безкоштовні ліки, поки що невідомо. Але в МОЗ сподіваються, що це станеться вже у найближчі місяці. Лікування цієї хвороби коштує 120 тисяч гривень в рік. Але проблема в тому, що цей вірус не виліковується. Максимум — це зупинення подальшого поширення вірусу.

Підготувала Катерина Пронь

Comments are closed.