Тернополян попереджають про тероризм

Сьогодні тероризм є фактором, який змушує людство замислитися про масштаби ураження своїми проявами. Навіть перелік усіх гучних терористичних актів у світі за останнє десятиріччя зайняв би декілька томів. Об’єктами терористичних посягань є будинки та приміщення органів державної влади, громадсько-політичних організацій, транспортні засоби, промислові, оборонні та інші життєво важливі об’єкти, знищення чи руйнування яких може призвести до людських жертв. Не виключенням є територія України. Тільки за останній рік в ЗМІ були повідомлення про вибухи кримінального характеру в Дніпропетровську, Запоріжжі, Донецьку тощо. Тож громадяни повинні знати характерні ознаки, що вказують на можливу наявність вибухового пристрою:
– виявлення в громадських місцях, в транспорті валіз, пакунків та інших предметів, залишених без нагляду;
– отримання адресатом поштового відправлення, вміст якого чи відправник йому невідомі;
– наявність у предметів характерного виду штатних бойових припасів, сигнальних та піротехнічних виробів чи їхніх елементів, а також наклейок, етикеток з відповідними написами на поверхні;
– присутній запах бензину, гасу, паливно-мастильних матеріалів;
– наявність у дверях, вікнах будь-яких сторонніх предметів, прикріпленого дроту, ниток, важелів, шнурів, тощо;
Необхідно пам’ятати, що мінімальна безпечна відстань при виявленні вибухового пристрою складає: на відкритій місцевості – 100м, у закритому приміщенні – 50м.
При виявленні вибухонебезпечного або «підозрілого» предмета, слід негайно провести евакуацію людей з приміщення, повідомити про подію правоохоронців, набравши 102.
Для боротьби з тероризмом та його проявами на території області функціонує штаб координаційної групи Антитерористичного центру при управлінні СБ України в Тернопільській області.

Коментарі вимкнені.