Тернополян попереджають рятувальники

У зв’язку з різкими перепадами температур, що подеколи супроводжуються опадами у вигляді дощу та мокрого снігу, вулиці населених пунктів області вкрила ожеледь.

В зв’язку з цим зріс ризик вуличного травматизму та дорожньо-транспортних пригод. Саме тому Управління ДСНС України у Тернопільській області закликає громадян дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебуванні на вулиці.

Щоб зменшити ризик травмуватися та уберегтися від значних неприємностей у період ожеледиці слід дотримуватись простих рекомендацій:

  • людям похилого віку та вагітним жінкам у такі дні краще взагалі не виходити з дому;
  • ходити слід по тротуарах, посипаних піском або сіллю, а якщо вони не посипані – ходити по не притоптаному снігу, який зазвичай залишається на внутрішньому краї тротуару;
  • при ступанні по льоду максимальне навантаження на стопи повинно припадати не на п’яту а на носок;
  • ходіть неквапливо, ноги злегка розслабте в колінах;
  • не тримайте руки в кишенях – це збільшує ймовірність не тільки падіння, але й отримання тяжких травм, особливо переломів;
  • бережіться ковзанок, припорошених снігом, ходіть по освітленій частині тротуару, не перебігайте проїжджу частину дороги;
  • під час танення снігу та льоду дуже небезпечними є бурульки. Щоб уникнути травм від них, не слід ходити близько попід стінами будинків.

Водіям теж варто пам’ятати, що під час ожеледиці на дорожньому покритті збільшується гальмівний шлях, тому необхідно вибирати безпечний швидкісний режим, враховувати інтенсивність руху, а також особливості і стан транспортного засобу. Слід звертати особливу увагу на рух по естакадах, мостах і шляхопроводах, оскільки саме в цих місцях найбільш ймовірно виникнення ожеледиці.

Шановні громадяни, будьте пильними під час ожеледиці та пам’ятайте про власну безпеку. Увага і обережність є основними засобами для профілактики травматизму, і не лише зимового. А тому, виходячи на вулицю, особливо в ті дні, коли «плюс» на вулиці міняється на «мінус» або навпаки, треба оцінювати кожен свій крок!

Коментарі вимкнені.