Тернополяни не їли 33 години у пам’ять про загиблих під час Голодоморів

На Тернопільщині відбулася традиційна акція «Сопричастя». Упродовж 33-х годин молоді люди не вживали їжі  у пам’ять про загиблих під час Голодоморів.

У 2003-му році тернопільський осередок Спілки Української Молоді підтримав ідею австралійських “сумівців” у свій спосіб відчути трагедію Великого Голоду. Таким чином молоді люди вшанували 70-у річницю Голодомору.

Нині участь у „Сопричасті” беруть усі бажаючі, кому виповнилося 18 років, і хто немає відповідних медичних протипоказань. Для цього не потрібно залишати місця навчання чи роботи, вживати якоїсь зовнішньої атрибутики. Це – час для самовдосконалення і саморозвитку. Для того, щоб стати „сопричасником” необхідно лише  взяти на себе зобов’язання посту, молитви та доброї справи.

–         Для учасників акції важливо мати відкрите серце і бажання, – розповідає учасник і співорганізатор акції Юрій Заруцький. – На 33 години ми пропонуємо бажаючим утриматися від вживання їжі, о 16-й годині наступного дня поєднатися у спільній молитві. Добра справа також обов’язковий чинник, оскільки за Святим Письмом, віра без добрих справ – мертва. Це може бути хоча б те, що кошти, які молоді люди економлять на обід чи на інші задоволення, можна перерахувати на сиротинець чи на іншу форму доброчинної діяльності.

Приємно, що акція, яка зародилась саме у Тернополі, набирає обертів і до неї доєднується молодь з інших міст, хоча акція тиха, про неї знає тільки її учасник і Бог. Кілька років тому для учасників акції створили електронну скриньку, на яку вони пишуть свої враження. Скільки людей долучається до акції загалом, сказати важко, адже піст, як і молитва – справа, яка не афішується. Закінчується акція після загальнонаціональної хвилини мовчання, коли її учасники ділять між собою хлібину.

 Новини Тернополя “Погляд”

 

Коментарі вимкнені.