Тернополяни зробили свій будинок зразковим, після того як їх «кинув» забудовник

Забудовник “кинув” пайовиків із незданим будинком без комунікацій. Люди, об’єднавшись, все доробили самі. Більше того створили ОСББ і навели такий порядок у дворі, що нині можуть стати прикладом для інших.

Доглянуті клумби, лавочки біля під’їздів, прибраний двір і красивий дитмайданчик можна побачити біля новобудови на вул. Микулинецькій 40, б у смт. Березовиця Тернопільського району.

А ще два роки тому мешканці семиповерхівки були в розпачі, адже мали багато проблем з будинком. Врешті, об’єднавшись, вони навели порядок. Нині із 63 квартир, тут вже половина заселена.

– Забудовник нас кинув, – розповідає голова об’єднання співвласників багатоквартирних будинків “Мрія-Д” (далі ОСББ – прим. ред) Петро Копильців. – Він збудував лише будинок, але не здав його, не підвів комунікацій. Ми все зробили за власні кошти.

Хочуть альтанку і фонтан

Мешканці оформили всі документи на будинок, написали заяву до селищної ради, аби там будинок поставили на баланс, отримали право власності на квартири. Рік тому створили ОСББ. Його голова, Петро Копильців, звернувся у редакцію, аби поділитися своїм досвідом з іншими, пише “20 хвилин”.

Поки спілкуємось з чоловіком, до нас підходять мешканці будинку. Кажуть, кращого голову їм не знайти. Вони навіть ключі йому залишають від помешкань, коли надовго їдуть з дому.

– Це дуже важка робота, – погоджується чоловік. – Але люди мене обрали і я хочу виправдати їх довіру.

В ОСББ “Мрія-Д” працює бухгалтер, прибиральниця, двірник. Спершу тут було багато роботи, продовжує чоловік. У будинку не було снігоутримувачів, ринв. Довелося все зробити. Також на новобудову було важко оформити документи, адже там не було ліфтів. За дозволами треба було їхати до Києва.

Окрім того, на подвір’ї будинку поклали плитку, обгородили територію. Згодом прикрасили подвір’я – усі зібралися і посадили кущі троянд, на газонах встановили фігурки лелек, біля під’їздів – лавочки, облаштували дитмайданчик.

– Я не сам вирішую, а питаю поради людей, – каже Петро Копильців. – Плануємо ще встановити альтанку, а посередині двору — невеличкий фонтан.

Встановлюють камери спостереження

Окрім цього, на фасаді будинку встановлюють камери спостереження.

– Їх буде шість, щоб було видно, хто ходить біля будинку, – каже голова ОСББ. – У мене буде база даних. Якщо щось пропаде, я зможу подивитися, хто сюди заходив і викликати міліцію. Адже будинку вже завдали шкоди, – минулого літа вкрали 20 туй, цього літа ще 12. А злодіїв знайти годі.

До речі, у дворі будинку дуже чисто, а прохід мешканцям не перекривають машини біля під’їздів.

– У нас нема такого, щоб подвір’я було заставлене машинами, – каже Петро Копильців. – Тому водії ставлять авто у гаражі. Адже у дворі бігають діти, гуляють мами з дітками у колисках.

Чоловік додає, що не боїться роботи і готовий закотити рукави до праці, коли потрібно. Нині він повністю займається роботою в ОСББ. Навіть бізнес передав дружині. Адже за будинком потрібно постійно стежити, щось вирішувати.

– Я сказав мешканцям, якщо виникнуть якість проблеми, дзвонити мені в будь-який час доби, я візьму слухавку, – каже він. – Дякую людям за розуміння. У мене всі вчасно сплачують комунальні послуги, допомагають якщо потрібно.

Пайовикам, потерпілим від будівельних афер, Петро Копильців радить радить об’єднуватися.

– Я ходжу містом і бачу багато незданих будинків. Дуже співчуваю цим людям, – каже він. – Аби вирішити проблему, треба об’єднуватися, вибирати старшого і дружно працювати.

Коментарі вимкнені.