ТНЕУ відновлює навчання?

До «Погляду» надійшла інформація, що завтра ТНЕУ відновлює навчання. Деякі студенти були обурені такою новиною, адже міський голова чітко оголосив про участь Тернополя у всеукраїнському страйку, та й ТНЕУ – перший із навчальних закладів, який відкрито офіційно заявив свою підтримку мітингувальників.

Як пояснили нам в університеті – інформація про відновлення навчання не зовсім вірна. Завтра ніяких пар не проводитимуть. Студентів збирають на так звану мобілізацію. Як пояснив «Погляду» проректор з науково-педагогічної роботи Брич Василь Ярославович – у виші хвилюються, чи все гаразд із студентами, адже зараз «гуляє» чимало інформації про безвісти зниклих, тощо.

Перший проректор Шинкарик Микола Іванович підтвердив інформацію, що студентів збирають не для того, аби проводити пари, а для того, аби контролювати ситуацію, адже університет несе відповідальність за кожного студента перед батьками. Керівництво закладу вирішило провести таку мобілізацію своїх студентів після тривожної інформації про двох зниклих школярів.

Перший проректор розуміє, що вистояти на майдані 12 годин – неможливо, але пояснює, що університет повинен бути представлений спільно і викладачами, ректоратом, і студентами. А дехто з них, користуючись нагодою, просиджує мітинг в «теплій хаті».

При цьому Микола Іванович пояснив, що іти на майдан студентів ніхто не змушує. Є в ТНЕУ такі молоді люди, які не хочуть чи не можуть брати участі в політичних процесах. Для таких відкриті бібліотеки, комп’ютерні зали, працюють викладачі, чергові.

–      У нас все абсолютно демократично і толерантно. Ніхто нікого не заставляє. Але позиції спання в гуртожитку чи вдома я не поділяю. Іди працюй, читай, навчайся – для цього в ТНЕУ є всі можливості. Або висловлюй свою громадянську позицію пліч-о-пліч з викладачами, адже батьки доручили нам своїх дітей і ми маємо за них відповідати. Не можна так, – каже Микола Іванович, – якщо є мирні акції протесту, то не треба їхати додому копати город. Тому ми збираємо студентів, пояснюємо. І нам є про що розказати дітям. Раз ми відповідаємо, то маємо і разом іти на майдан – не через парк, а по тротуару. Адже це є наче ціла родина. І такі акції, це як робота – велика відповідальність. Тому мусить бути дисципліна і саме тому ми збираємо студентів –мобілізуємо, а не припиняємо оголошену раніше перерву в навчальному процесі. І так мають зробити усі заклади, бо інакше ми можемо розгубити дітей.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

-1 thoughts on “ТНЕУ відновлює навчання?

  • 19:54 | 3.12.2013 о 19:54
    Permalink

    Сказали, що ходимо на пари, а після пар на майдан.

  • 23:21 | 4.12.2013 о 23:21
    Permalink

    пари і здачі повним ходом… а розказували про мобілізацію

Коментарі вимкнені.