Цілі оркестри вийшли на вулиці Тернополя заради миру в країні

Загальноміський мистецький захід “Музика проти війни” відбувся у Тернополі 21 червня. Число глядачів тисячами не обчислювалося, але публіка таки була.

– Дуже приємно, що у нашому місті таке відбувається, – каже Мирослава Фещук. – Я дуже переживала, щоб дощ таку красиву акцію не зіпсував. Шкода, що людей – малувато… Але сьогодні – субота, тому багато тернополян – по селах і дачах.

Нагадаємо, присвячений був цей захід подіям, що відбуваються нині в Україні. Згоду на участь в акції дали відомі колективи нашого міста – камерний і симфонічний оркестри Тернопільської обласної філармонії, духовий оркестр музичного училища ім. С.Крушельницької, муніципальний Галицький камерний оркестр, муніципальний духовий оркестр “Оркестра Волі”, духовий оркестр “Доля” Тернопільського РБК, а також викладачі та учні музичних шкіл міста.

– На адресу обласної філармонії надійшов лист із проханням долучитися до згаданої акції, – каже диригент симфонічного оркестру Мирослав Кріль. – Ми підтримали проведення цієї події. Акція пов’язана із військовими діями на Сході нашої держави. Таким чином ми мовою музики висловили свій протест щодо теперішніх подій.

Кожен колектив, який зголосився брати участь у заході, презентував тернополянам годинну програму «живої» музики. Зокрема, симфонічний оркестр спеціально до цієї акції підготував твори світових класиків: Маскані, Пучіні, Брамса, Скорика, Лисенка та інших.

До речі, концертних майданчиків було кілька: Театральний майдан, майданчик біля пам’ятника Іванові Франку, бульвар Данила Галицького, літня естрада у парку ім. Т. Шевченка та ТРЦ «Подоляни».

– Дуже хочемо, щоб ситуація стабілізувалася і в країні настав мир та спокій, – додає диригент.

Згодом Мирослав Кріль оприлюднив чимало фото з події у групі «Ternopil sympho», створеній у соціальній мережі «Фейсбук».

7 днів

Коментарі вимкнені.