Цього разу в Америці не повторився скандал з тернопільськими дітьми

З 28 червня по 15 серпня 2013 року, десятеро вихованців Бережанської школи-інтернат та директор мали можливість провести літні канікули в американських родинах. Даний проект відбувся завдяки підтримці Міжнародного благодійного фонду «ВІАНТ» та за сприянням Департаменту освіти та науки Тернопільської ОДА. Від імені фонду «Майбутнє сиріт» та Адміністрації Бережанської школи-інтернат – висловлюємо їм щиру Подяку.

 

Побоювання.

 

Усі добре пам’ятають поїздку до США 124 дітей-сиріт у 1992 році, коли назад після 3-х місячного відпочинку повернулися тільки близько 70 дітей а решта залишилися. Роки пройшли… законодавство України адаптувалося і вдосконалилось… Особливим вирішальним моментом у прийнятті рішення, щодо поїздки наших дітей до США літом 2013 року, було проведення Україно – Американської зустрічі літом 2012 року. Під час тої зустрічі, організатори відшукали усіх українських дітей, а тепер молодих самостійних сиріт у яких є власні сімї та життя. Історія 1992 року набула великого скандалу і тривала судова справа близько 8 років. Лише 54 дитини із 124 учасників, які їздили до США були усиновлені. Тому, переглянувши законодавство і оцінивши успіх дітей, які мають підтримку з-за кордону, ми взялися за цю соціальну значущу Програму літного відпочинку дітей у США. Такий шанс та можливість втратили вихованці Коропецького ліцею-інтернат, оскільки побоювання в адміністрації цього закладу були найбільші.

 

Поїздка.

Благодійний фонд «Майбутнє сиріт» організував транспортування дітей до Аеропорту «Бориспіль» і підтримували дітей до моменту їх відльоту до США. Я (Андрій) також цього літа 2013 відвідав свою американську прийомну сімю Лоїс, що проживають у штаті Вісконсин. Мав можливість продовжити шукати та зустрічатися з українськими сиротами, які були усиновленні в США у 1992р. У США ми підтримували  звязок з директором Бережанської школи та з дітьми. Розпитували як живеться їм у американських родинах. Дітям подобалося: купатися, поїздки у великі міста, щоденні походи по магазинам, американські ігри та їжа, поїздки до зоопарку, катання на велосипедах. Для них все було новим і цікавим.

 

Повернення до України.

15 серпня 2013 року, усі діти здорові і щасливі повернулися до Тернополя. Кожен привіз із собою багато позитивних вражень, з якими ділилися охоче. Діти написали свої відгуки для фонду «Майбутнє сиріт» і ми дуже вдячні їм, що вони змогли чітко висловити свої враження від поїздки до США.  Діти стали більш впевненими, окремі сімї зазначили, що діти почали більше усміхатися. З прочитаного стало зрозуміло, що літо у наших дітей пройшло цікаво, активно і головне у колі люблячих. Діти виявили бажання й надалі приймати участь в таких поїздках. Це має і матиме позитивний вплив на їх майбутнє. Адже кожен з дітей відчув любов, про що вони пишуть у своїх відгуках.

 

Коментарі вимкнені.