Цього року під час прощі на Зарваниці використали новітні технології

Цього року Всеукраїнська та Молодіжна проща в Зарваниці вперше транслювалась он-лайн. Зйомки велися двома камерами: біля сцени та з верхівки дзвіниці. Все це організувало комунальне підприємство “Тернопіль Інтеравіа”, а цифровий радіо-канал передачі – компанія “Інтертелеком”.

«В Україні такого, ймовірно, ще не було, – запевняє Іван Сороколіт, директор КП «Тернопіль Інтеравіа». – Марійський духовний центр Зарваниця оперезаний лісом та лежить майже серед поля. Забезпечити навіть короткочасний якісний канал зв’язку там дуже складно. У час прощі через перевантаження стільникових мереж зі значними перебоями працює, а подекуди і взагалі не працює, мобільний зв’язок, а тут — дводобова он-лайн трансляція!».

«Он-лайн трансляція прощі  — це, найперше, можливість для тих, хто через недугу, вік чи в силу певних життєвих обставин не зміг прибути на прощу, долучитися до спільної молитви за мир та єдність в Україні і навіть на відстані стати духовно єдиним цілим з десятками тисяч прочанами», – переконаний  голова Тернопільської обласної державної адміністрації Олег Сиротюк.

Одночасно нас дивилося від 20 до 200 людей, – зазначає Іван Сороколіт. –  Загалом за дві доби маємо майже 12 тисяч унікальних переглядів. Третина глядачів — з-за кордону».

«Приємно, що нововведення знайшло схвальний відгук серед великої кількості людей, – зауважує Олег Сиротюк. –  Плануємо також розглянути можливість он-лайн трансляції і найбільш масових культурно-мистецьких заходів, що відбуваються на Тернопільщині».

Коментарі вимкнені.