У кілька десятків разів зріс попит на дешеві вентилятори, кондиціонери, термосумки в Тернополі

У спеку попит на вентилятори у магазинах побутової техніки в Тернополі зріс у кілька десятків разів, стверджує “20 хвилин“.

Щоб у приміщенні – офісі чи вдома, позбутися ефекту сауни, тернополяни кинулися купувати різну охолоджуючу техніку. Продавці кажуть, що такий ажіотаж протримається недовго. Тільки – но минеться спека, інтерес до вентиляторів різко зменшиться.

– Сьогодні беруть по два-три вентилятори одразу, – розповідає продавець-консультант магазину техніки для дому “Фокстрот” Ігор Божиковський. – Ми їх виставили перед входом в магазин. Знаємо, що вони зараз – нарозхват.

Така ж сама картина в інших магазинах побутової техніки у Тернополі.

– За півдня я вже встиг продати 40 вентиляторів, – каже продавець-консультант магазину “Ельмарт” Володимир. – У звичайні дні можуть купити їх не більше одного-двох.

Із вибором фірми люди не заморочуються – купують найдешевше.

– Є настільні та підлогові вентилятори, – продовжує Володимир. – Беруть найчастіше китайські від 70 гривень. Турецького виробництва дорожчі у ціні – від 300 до 500 грн. Попит на них менший.

Можна купити вентилятор із пультом, або із зволоженням.

– У вентиляторі із зволоженням є трубочка, яка подає холодне повітря не тільки в одному напрямку, а на всю кімнату, – каже пан Володимир.

Якщо дозволяють фінансові можливості, для охолодження приміщення радять придбати кондиціонер.

Два-три роки тому, щоб встановити його у квартирі, людям доводилося чекати більше тижня. Тепер його встановлюють протягом двох днів.

– Вибираючи кондиціонер, треба врахувати кілька моментів – площу квартири, висоту стелі, кількість вікон, чи сонячна сторона, чи багато у кімнаті техніки, скільки людей живе там, – перераховує консультант Володимир.
Ціна кондиціонера залежить від кількості фільтрів та її марки.

-Зрозуміло, що брендові LG, Samsung, Whirlpool будуть у ціні вищі ніж звичайні – Saturn, Ergo, – каже пан Володимир. – Зараз кондиціонери не тільки охолоджують чи обігрівають повітря, але й очищують кімнату від пилу, вбивають бактерії та мікроби. Є навіть такі, що захищають від алергії. Завдяки новинці – інвентарним фільтрам – кондиціонери менше споживають електроенергію.

Щоб зекономити на встановленні кондиціонера, яке тягне ще до 1500 грн, купують також кондиціонери на колесиках.

– Його можна перевозити у різні кімнати, – пояснює пан Володимир. – З одного боку кондиціонер качає холодне повітря, з іншого – гаряче. Тому для охолодження трубку з гарячим повітрям треба вивести на двір. Окрім того з бачка необхідно періодично виливати воду, яка збирається у вигляді конденсату.
Кондиціонери служать довго. Єдина вимога – щорічно чистити фільтри.

Є ще кілька методів, щоб не пускати спеку у квартиру.

– Я боюся кондиціонерів та вентиляторів – можна застудитися, – каже тернополянка Олександра Божко. – Колись їх не було, а наші батьки працювали і в гіршу спеку. Тому використовую нехитрі “рецепти” від бабусі – не відкриваю вікна в обідню пору, щоб не пустити гаряче повітря у квартиру. Вікна щільно завішую шторами, а з сонячної сторони – фольгою.

Коментарі вимкнені.