У резонансній “губернаторській” справі не має винуватих
Уже на свободі перебуває колишній начальник обласної Державтоінспекції Віктор Пак. Нагадаємо, його взяли під варту у січні 2012 року, запідозривши у причетності до резонансної аварії 31 грудня 2011 року в Чемеровецькому районі на Хмельниччині.
Прокуратура Вінницької області, якій доручили проведення досудового слідства, спростувала причетність голови обладміністрації Валентина Хоптяна до цієї аварії. Однак прокуратура встановила причетність до аварії начальника управління ДАІ у Тернопільській області Віктора Пака, який перебував за кермом автомобіля Toyota Land Cruiser і після аварії залишив місце події. Проти нього прокурор Вінницької області порушив кримінальну справу за статтею “Недотримання правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження” (ч. 2. ст. 286 Кримінального кодексу України – прим. ред). Для Віктора Пака обрали запобіжний захід – утримання під вартою. У березні цього року прокуратура Вінницької області направила справу до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ для визначення підсудності, повідомляли раніше у ЗМІ у прес-службі прокуратури Вінницької області.
Як повідомили у прокуратурі Вінниччини, згодом Вищий спеціалізований суд передав справу за місцем проживання Віктора Пака — у Хмельницький міськрайсуд. З’ясувалося, що ще 11 червня суд оголосив вирок для екс-керівника ДАІ. Втім, подробиці вироку досі не озвучували у ЗМІ. Інформацію отримав сайт “20 хвилин”, лише написавши інформаційний запит у прокуратуру Хмельницької області.
– Згідно з вироком, Віктора Пака визнали винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.286 Кримінального кодексу України, та призначили покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами терміном на два роки, – повідомив старший прокурор прокуратури Хмельницької області з питань забезпечення доступу до публічної інформаці Володимир Сарело.
На підставі ст.75 Кримінального кодексу України “Звільнення від відбування покарання з випробуванням” Віктора Пака звільнили від відбування основного покарання з випробуванням з іспитовим терміном два роки. Його відпустили з-під варти у залі суду, додає пан Сарело.
– Через невідповідність призначеного покарання важкості злочину та особі засудженого, а також м’якість, неправильне застосування кримінального закону прокуратура області внесла апеляцію, – каже Володимир Сарело. – Втім, 7 серпня 2012 року Апеляційний суд Хмельницької області залишив без змін вирок Хмельницього міськрайонного суду.
До слова, несправедливі судові вироки ухвалюють по всій Україні. Іноді покарання за важкі злочини, які спричинили смерть людей, рівноцінні покаранню за крадіжку. Так, нещодавно на Тернопільщині житель Збаразького району проник у підвал колишньої тещі і викрав звідти кілька банок консервацій. Родичка заявила в міліцію, і чоловік сів на лаву підсудних за крадіжку, поєднану з проникненням у приміщення, інформує сектор зв’язків із громадськістю обласної міліції. Збаразький райсуд дав винуватцю три роки позбавлення волі, щоправда, призначив відстрочення виконання вироку на рік з іспитовим терміном.
Коментарі вимкнені.