У скандальній «прокурорській» аварії з’явилися пікантні деталі

Минулого тижня у Тернополі сталася чергова «VIP-пригода» і знову винуватець – прокурор. Точніше, колишній начальник одного з відділів обласної прокуратури добродій Іван Г. 17 листопада приблизно о 17-й год. на кільці біля ринку «АляскаТер», керуючи іномаркою «Мерседес», на пішохідному переході збив бабцю і 5-річну дитину. На щастя, потерпілі відбулись легким переляком.

Цим і спробував скористатися водій, запропонувавши одразу на місці розібратись і «полюбовно» розійтись, тобто відкупитись. Однак «рішалу» зупинили обурені свідки аварії, і якби на місце ДТП оперативно власною персоною не приїхав головний поліціянт(!) області Олександр Богомол на чолі з автоінспекцією, добродію Івану було би непереливки.

Зрозумівши, що розголосу не минути, він погодився пройти перевірку на алкотестері «Драгері». І прилад засвідчив: водій тверезий, мов скельце. Тим не менше, аби остаточно виключити вміст алкоголю чи, борони, Боже, наркотиків у крові юриста, його відвезли на освідчення в обласну психоневрологічну лікарню.

«Двічі винуватець аварії дув у трубку в наркодиспансері. Тест не виявив алкоголю в організмі. Тоді лікарі ще взяли у нього кров на аналіз», – розповів начальник відділення слідчого відділу ТВП ГУНП Олег Якимець.

Чому ж водій не пригальмував перед «зеброю»? Та все через погану видимість і дощ. Щоправда, наступного дня на сайті обласного управління міліції чітко вказувалось, що «водій порушив правила дорожнього руху, оскільки не вжив заходів для зменшення швидкості перед пішохідним переходом».

Однак є у цій історії передісторія. Вісім років тому, ще працюючи в обласній прокуратурі, пан Іван став «героєм» іншої кримінальної історії. Тоді, щоправда, в ролі потерпілого. Так от, у листопаді 2007 року в Львові через посередника він купив чорний «Мерседес», виклавши чесно зароблені більш ніж 50 тис. доларів.

Здогадувався чиновник-юрист, що іномарка крадена? Більше того, що її розшукує Інтерпол? Швидше за все, ні. Адже на рахунку банди слідчий з особливо важливих справ зі столиці нарахував із десяток автомобілів, викрадених на території Західної України та Хмельниччини, а згодом проданих у сусідніх областях або в Києві – вже з перебитими номерами та підробленими документами.

Цілком випадково півроку потому, навесні 2008-го, пана Івана зупинила автоінспекція. Оглянувши кузов, правоохоронці запідозрили, що на комплектуючих перебито номери. Більше того, згодом технічна експертиза підтвердила, що і технічних паспорт підроблений.

Отже, красень-«Мерседес» викрали у Празі (Чехія), і належав він солідній фірмі, що займалась богемським кришталем. Українські вмільці зуміли пригнати її в Україну та продати. Та не дарма попереджають: крадене ніколи добра не принесе.

Щодо аварії поблизу «АляскиТер», зважаючи, що бабця з онукою отримали незначні синці та подряпини (юридичною мовою – легкі тілесні ушкодження), то водій відбудеться штрафом, розмір якого встановить суд…

Сергій Некорук, Номер один

Коментарі вимкнені.