У суботу тернополяни запалять свічку у пам’ять про жертв Голодомору

Про  підготовку до відзначення Дня пам’яті жертв голодоморів на Тернопільщині йшлося 18 листопада на засіданні оргкомітету під керівництвом заступника голови Тернопільської облдержадміністрації Леоніда Бицюри

«Згідно з указом Президента, у цьому році День пам’яті жертв голодоморів 1921 – 1922, 1932 – 1933, 1946 – 1947 років в Україні призначений на 22 листопада, – зазначив Леонід Олексійович. – Без перебільшень можна сказати, що штучно створені голодомори – найбільший злочин в історії людства. Вони спричинили демографічну катастрофу, наслідки якої в Україні даються взнаки і сьогодні.  Ми маємо пам’ятати невинно убієнних голодом українців, молитися за упокій їх душ і зробити все, аби така трагедія не повторилася ніколи. А зараз маємо належно організувати поминальні заходи на Тернопільщині».

За традицією, в цей день о 16:00 буде оголошена загальнонаціональна хвилина мовчання та відбудеться акція «Запали свічку».

Як повідомив директор  департаменту культури, релігій та національностей облдержадміністрації  Григорій Шергей, у районних будинках культури відбудуться вечори-реквієми, у храмах – панахиди.
У бібліотеках області буде організовано тематичні виставки, круглі столи, приурочені страшній трагедії ХХ століття. Тематичні уроки,  поминальні заходи  проведуть у навчальних закладах краю.
За підсумками засідання Леонід Бицюра дав відповідні доручення працівникам структурних підрозділів облдержадміністрації.

Коментарі вимкнені.