У тернопільській церкві працюватиме … лікар

Храм святого пророка Іллі УГКЦ освятив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк у неділю, 7 грудня . Святиня, яка розташована на вул. Бродівській, особлива тим, що у підвальному приміщенні діятиме кабінет сімейного лікаря.

Власне, про це повідомив міський голова Тернополя Сергій Надал, який взяв участь у Архиєрейській Божественній Літургії. Очільник міста зазначив, що даний проект є плодом співпраці церкви, громади та місцевої влади, а сам храм – універсальним місцем для мешканців мікрорайону у тому розумінні, що стане осередком духовного та тілесного зцілення.

Митрополит Василій у пастирському слові зазначив, що храм – це, в першу чергу, місцем Божої присутності. «Бог хоче перебувати зі своїм народом і саме у храмі Він кожного разу приходить до нас у молитві, через Святі Тайни, благословення священика». Владика заохотив вірних до активного парафіяльного життя, подякував та відзначив грамотами усіх жертводавців та благодійників, які долучилися до будівництва церкви.

Настоятелем храму став о. Василь Корендій, суддя церковного трибуналу Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. Священик розповів, що на подію прибуло багато колишніх працівників Тернопільського комбайнового заводу та мешканців мікрорайону. Громаду було зареєстровано восени 2012 року. Спочатку вірні збиралися на молитву в приміщенні колишнього ЖЕКу, яке пристосували для богослужінь, а відтак було обладнано капличку та посвячено місце під храм. Після виготовлення необхідної документації у травні цього року розпочали будівництво.

Архітектор храму – Михайло Нетребяк. Храм – хрестоподібний та однокупольний, вміщає 250-300 вірних. Курував будівництвом від імені Тернопільсько-Зборівської архиєпархії о. Петро Порохонько.

Коментарі вимкнені.