У тернопільському Сінема Сіті крутять файний 3D мультик

У суботу, коли по Тернопіль прийшла вода і з неба нагло ллєло, вирішила додати барв вихідному – сходила на анімаційну комедію «Думками навиворіт» (2015 рік). Його прем’єра в українському прокаті відбулася 18 червня. Жанр – драма дорослішання. Серед контингенту глядачів було майже порівну дітей і дорослих. Малі сміялися, дорослі мали над чим подумати. Правда, пісенька на початку дико дратувала:)

Мультик «Думками навиворіт» апелює до внутрішнього світу людини, її емоційного стану та впливу психіки на хід подій у житті дитини-підлітка-дорослого. Це, радше, наочний посібник для батьків, щоб ті могли зрозуміти, чому їхню дитину часом так «ковбасить». Згідно з сюжетом, у голові головної героїні Райлі розташована штаб-квартира формування поведінки, у якій за «головним пультом» працюють п’ять емоцій – радість, огида, печаль, злість, страх. Ця гоп-компанія відповідає за вчинки, переживання, становлення особистості дівчинки. Як бачимо, серед позитивних емоцій – одна. Звісно, це дуже примітивна добірка емоцій, але щось у цьому таки є. Емоції змагаються за першість у прийнятті рішень головною героїнею, часто створюють знайомий всім хаос в голові. Навіть ви, любий читачу, сидите зараз, глипаєте в монітор, читаєте усілякі новини, а свідомість гризе-підказує: треба зайнятися чимось іншим. Часто подібні суперечки непомітні і є лише той, хто приймає рішення. Приймаючий рішення – «я» – складається з частин, які можуть конфліктувати. У мультику це – не необгрунтована фантазія.

Крута сюжетна лінія була про сновидіння. Йшлося про те, як влаштовані сни, підсвідомість та абстрактне мислення. Психоаналітики б зацінили. Плюс – дуже кумедно.

Мій улюблений герой з мультфільму «Думками навиворіт» – уявний друг Райлі Бімбом – на пів слон, на пів білка, на пів дельфін, який катався на ракеті, пальне якої – пісні. Тернопільські таксисти зі своїм шансоном далеко б так заїжджали.

Цікаві факти про мультфільм «Думками навиворіт»:

  • Спогади, які зберігаються на полицях всередині або за межами командного центру, є знімками сцен з анімації «Вперед і вгору».
  • Коли Райлі і її батьки їдуть в Сан-Франциско, вони бачать на узбіччі птахів, що сидять на електричних проводах, – це птахи з короткометражки Ральфа Егглстон 2000 року «For the Birds».
  • Глобус, який стоїть в класній кімнаті Райлі, використовували у всіх частинах анімації «Історія іграшок».
  • Один з однокласників Райлі носить камуфляжний одяг, який був придуманий для героїв з «Історії іграшок».
  • На бамперах машин в Сан-Франциско, які з’являються на тлі дії стрічки, є наклейки з «Тачок».
  • Компанія тата Райлі називається «Brang». Це слово нічого не значить, його придумали для позначення технічної компанії-стартапу в Сан-Франциско.
  • В якості триб’юту музею the Walt Disney Family Museum фільммейкери розташували хокейний каток Райлі на тому ж місці, де в Сан-Франциско знаходиться цей музей.
  • В анімації «Думками навиворіт» звучатиме оригінальний саундтрек від композитора Майкла Джаккіно. Джаккіно і раніше працював з режисером Пітом Доктер – над анімацією «Вперед і вгору». Серед його проектів також «Тачки 2», «Рататуй» і «Суперсімейка».
  • Саундтрек записували за допомогою оркестру з 70 інструментів з органом і секцією ритмів, яка складалася з гітар і барабанів. Тут буде джазова музика 1930-х років і музика як у класичному хоррорі.

Ціна квитка на ранковий сеанс – 40 гривень.

Ірина ЮРКО

Коментарі вимкнені.