У тернопільському університеті — Фестиваль фізичного експерименту

Фото прес-служби ТНТУ.
Фото прес-служби ТНТУ.

3 листопада у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя відбувся Фестиваль фізичного експерименту. До участі в фестивалі були запрошені юні дослідники — учні шкіл Тернополя та області. Про це повідомляють у прес-службі вишу.

Учасники конкурсної програми фестивалю, крім демонстрації власноруч поставлених дослідів, повинні були сформулювати питання щодо фізичного явища, на якому базувався їх експеримент, швидко і правильно відповісти на питання інших учасників та журі. Найкраще з цим впоралася Тетяна Лукасевич, учениця Оріховецької ЗОШ I-III ст. Підволочиського району, яка і перемогла в конкурсній програмі фестивалю. Дипломами другого ступеня нагороджені Діана Тепер з Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ст та Ростислав Мочульський з Тернопільської ЗОШ № 3, дипломами третього ступеня – Українець Дмитро, учень Технічного ліцею; Ковальчук Ольга, учениця Якимівської ЗОШ І-ІІ ст. Лановецького району; Хомишин Олександра, учениця Тернопільської ЗОШ № 3 та Кривак Олег, учень Козівської гімназії імені В.Ґерети. Високих результатів досягнули команди з Рогачинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бережанського району, Великоберезовицької ЗОШ І-ІІІ ст, ЗОШ І-ІІІст. с.Висипівців Зборівського району, Тернопільських шкіл № 10 та №23.

В експериментах, які викликали найбільшу цікавість, було використано електричні, механічні та гідродинамічні явища. Після завершення конкурсної програми, учасники відвідали навчальні лабораторії ТНТУ, де досвідчені та молоді науковці поділилися своїми здобутками, розповіли про наукове обладнання, провели майстер-класи фізичного експериментування.

Цікаво відзначити, що впродовж демонстрації експериментів часто виникали ідеї нових, оригінальних дослідів, які юні дослідники, можливо, проведуть наступного року. Тож, чекатимемо Фестивалю науки – 2017!

Коментарі вимкнені.