У тернопільських тролейбусах тепер будуть пластикові картки

Тернопіль увійшов у число трьох міст в Україні, де буде впроваджено пілотний проект безконтактної системи оплати за проїзд – «Соціальна картка тернополянина». Першим можливості електронної системи випробує на собі КП «Тернопільелектротранс». У кожен транспортний засіб підприємства встановлять валідатор – пристрій для здійснення оплати за проїзд.

Громадський транспорт – складний механізм. Ще нікому не вдалося без додаткових технічних засобів провести облік пасажирів та коштів за перевезення, які протягом дня здійснює пасажирський транспорт. Як правило, частина грошей, вилучених за проїзд, губиться по дорозі до місця призначення. Часто-густо вони осідають у кишенях недобросовісних пасажирів, які не мають звички оплачувати за проїзд. Інша загроза – нечисті на руку працівники, які не втрачають нагоди поживитися на прибутках підприємства. Перевиховати як одних, так інших практично неможливо. Єдиний варіант – вивести гроші за перевезення з обігу, тобто забезпечити безготівкову систему розрахунків у пасажирському транспорті.

За задумом, валідатори встановлять на вході громадського транспорту. У тролейбусах є два повноцінні входи – середні та задні двері. Відповідно стільки ж механізмів тут встановлять. При вході пасажири мають вставити в апарат заздалегідь куплений квиток для того, щоб валідатор міг його погасити або просканувати персоніфіковану картку з чіпом. Паперовий квиток, погашений валідатором, містить інформацію про дату і час поїздки, номер маршруту, номер транспортного засобу, в якому він погашений, та персональний номер валідатора.

– На лінії працюватимуть контролери. Електронним зчитувачем, схожим на сенсорний телефон, вони скануватимуть багаторазові пластикові картки пасажирів (тих, хто ними користується) та наявність одноразових проїзних квитків в інших пасажирів. Якщо штрих-код не зчитується, це означає, що квиток підроблений або був уже використаний. Електронна картка – засіб багаторазового використання. Усе залежить від того, скільки коштів пасажир покладе на рахунок. Натомість одноразовим квитком можна скористатися тільки раз. Пільговикам видаватимуть персоніфіковані соціальні картки, – пояснює директор КП «Тернопільелектротранс» Андрій Мастюх. – На цих картках буде фото пільговика, його прізвище, ім’я та номер пенсійного посвідчення. Картками можуть скористатися тільки їхні власники. Відтак контролер, перевіривши посвідчення, побачить фото людини, якій воно видане, тому підміни бути не може.

-1 thoughts on “У тернопільських тролейбусах тепер будуть пластикові картки

  • 15:42 | 20.09.2012 о 15:42
    Permalink

    в Франції така чи схожа система вже давно діє…і пластикові картки з фото і основною інформацією + коштами на рахунку…всі задоволені.

Коментарі вимкнені.