У Тернополі черговий будівельний скандал, уже на проспекті Бандери

Клаптик землі під вікнами багатоповерхівки на проспекті Бандери, 47 у Тернополі  став причиною суперечки між орендарем цієї ділянки та мешканцями прилеглих будинків. Конфлікт з кожним днем набирає обертів. Орендар, а це – приватний підприємець Тарас Кітура, стверджує, що має усі необхідні документи, аби розпочати тут будівництво; громада бореться за зелений острівок серед асфальту, наголошуючи, що це прибудинкова територія і без згоди жильців тут нічого споруджувати не можна. Спроба розпочати зведення чи то кіоску, чи то магазинчика, закінчилась невдало – те, що вдень розкопали робітники, ввечері громада засипала, а тепер око перехожих тішать ще й тільки-но висаджені туї. Але про все по порядку, – пише Наш День.

під час зборів (крайній справа Тарас Кітура)

Під час зборів (крайній справа Тарас Кітура)

Свого часу наприкінці 80-х – на початку 90-х Тернопільська облспоживспілка викупила продовольчий магазин Кінопрокату та приватний житловий будинок і на цій території звела багатоповерхівку для працівників – це і є дім 47 на проспекті Бандери. До будинку прилягає триповерховий магазин, левову частку якого ще донедавна орендував супермаркет «Київ» (приміщення пустує вже близько 3 років). Також тут є обладнана зупинка громадського транспорту з накриттям та лавочками. Ділянка, за яку бореться громада, – це шматок обійстя викупленого приватного будинку, де поки що зеленіє газон і росте кілька дерев. Про те, що на цьому клаптику щось будуватимуть, мешканці дізналися випадково.

IMG_7794

Клаптик газону, де хочуть побудувати зупинку

«Одного дня, то було в перших числах травня, виглянув у вікно і помітив, що на ділянці якісь люди роблять розбивку, тобто планують, як, де і що будувати. Коли запитав, що ж тут споруджуватимуть, то вони спершу відмахнулися від мене, а потім зауважили, що побудують те, що хочуть, бо то їхнє і мають на це право. На контакт йшли неохоче, ледь до бійки не дійшло, – розповідає мешканець будинку Микола Дідуник. – Після зборів жильців дому ми подали запит у міськраду, кому і на підставі яких нормативних актів віддали цей шмат землі і що тут згодом постане. Домовилися з орендарем, що до 15 травня, поки не отримаємо відповіді з міськради, ніяких робіт тут проводити не будуть».

IMG_7785

Зупинка з укриттям і лавками за кілька метрів від газону

 

Але через травневі свята, коли було чимало вихідних, лист від міськради забарився. В інформаційному відділі пану Миколі повідомили, що направили відповідь поштою, а тим часом надали йому копію. Як значиться у документах, ділянку виділили під будівництво та реконструкцію зупинки. Тобто з часом тут постане магазин укупі з зупинкою громадського транспорту. Однак усього за кілька метрів уже є обладнана зупинка та й потреби у ще одному магазині громада не бачить, адже поруч і ринок «Обнова», і цілодобовий магазин, і кіоски зі свіжими овочами та фруктами, кілька крамниць у новобудовах. А ще чимало готових приміщень, які можна орендувати. Та й люди переживають, що з часом магазин перетвориться у справжнісінький генделик, а через продаж алкогольних напоїв спокою у дворі не буде. Відтак, коли робітники взялися розкопувати газон, мешканці поки відстояли своє.

Водночас, Тарас Кітура наголошує, що реалізовуватимуть виключно молочну продукцію, ніякого алкоголю чи тютюну.

«З серпня 2013 року заключив договір з відділом технологічного нагляду Тернопільської міськради на оренду цієї ділянки і сплачую податки. Хочу тут спорудити магазинчик, аби реалізовувати продукцію Бучацького сирзаводу, але щирі українці перешкоджають будівництву», – скрушно розводить руками пан Тарас, але при цьому не знаходить аргументів, аби пояснити, чому ж не бере в оренду готові приміщення зовсім поруч.

IMG_7774

Той же газончик з висоти

 

На підставі запиту мешканців будинку при міській раді створили комісію, яка до 23 травня повинна була б розглянути скаргу громади. Але зважаючи на те, що у переддень на зборах не було усіх представників комісії, то терміни вирішення скарги перенесуть, так вважає  спеціаліст першої категорії відділу земельних ресурсів Тернопільської міської ради Назар Станович.

А поки комісія розглядатиме суперечку, орендар погодився призупинити будівництво. Відтак громаді потрібно довести, що цей клаптик землі таки прибудинкова територія, адже в ЖЕКу ПП «Східний» повідомили, що з 2012 року цю ділянку орендує відділ технічного нагляду міськради і будинку вона не належить. Тому необхідно підняти плани забудови двадцятирічної давнини. Крім того, жильці подали скаргу у суд та прокуратуру.

До слова, свої підписи проти забудови ділянки поставили понад півсотні мешканців, люди не хочуть втрачати цей зелений острівок посеред загазованого, заасфальтованого зусібіч міста.

Катерина НОВІЦЬКА.

 

P. S. Від себе як мешканки будинку додам, що жодні аргументи орендаря мене не переконають у тому, аби на цьому клаптику землі щось споруджували, адже довкола нашого дому за винятком цього газону та невеликого дитячого майданчику в дворі, зеленої зони НЕМАЄ! (І куди тільки дивляться всі контролюючі органи, коли видають дозволи на такі будівництва?) А через деякий час на місці колишнього кінопрокату вистрілить чергова багатоповерхівка: бетону й асфальту побільшає, а зелені поменшає. Тоді як проспект Степана Бандери – вулиця дуже загазована. На що один із представників групи підтримки Тараса Кітури зауважив, що магазинчик, увага, буде стримувати пилюку! Але навіть якщо той магазинчик пофарбувати у зелений колір, участі у фотосинтезі він не братиме. Було б смішно, якби не так сумно. 

-1 thoughts on “У Тернополі черговий будівельний скандал, уже на проспекті Бандери

  • 23:48 | 24.05.2014 о 23:48
    Permalink

    Кітури – це хитра шахрайська сімейка – два брати які добре собачилися у обласній адміністрації. Другий брат до цього часу ще робить. Обидвоє наглі нічого святого.

  • 06:41 | 25.05.2014 о 06:41
    Permalink

    Наглые и сволочные эти братья Китуры. Свое ставят выше чем общественное. Наверняка имеют покровителей. Гнать их нужно из Тернополя а не даватьвозможность вести свой хамский бизнес.

Коментарі вимкнені.