У Тернополі феномени Закарпаття

На літературний дитячий фестиваль «Дивокрай», що проходить з 21 по 23 травня у Тернополі, завітали письменники та поети з різних міст. 22 травня учні та вчителі ознайомились із творчістю ужгородського автора Олександра Гавроша. Презентували книги «Галуна-Лалуна» та «Точка перетину».

Ці твори, за словами автора, розраховані для широкого кола читачів, включаючи і дітей, і дорослих. «Галуна-Лалуна» –  це своєрідна пародія на сюжети пригодницьких романів на кшталт «Робінзон Крузо» чи «Острів скарбів». Ця книга ввійшла в тридцятку кращих робіт премії «Коронація слова – 2010». «Точка перетину» – довідник феномену Закарпаття. Автор описує в ній ті місця, які сам відвідав. Книга написана журналістською мовою із використанням цікавого закарпатського діалекту. Письменник розповів, що перший його твір з’явився, коли він працював на статтею. «Будучи журналістом, потрібно постійно писати правду, а це не завжди цікаво.  Мені захотілось вийти за межі фактів», – ділиться спогадами письменник.

Олександр Гаврош пише у різних напрямках, включаючи твори для дітей. «Дитячі письменники не випадають з дитинства. Вони щирі та відкриті. Я люблю переходити з одного русла в інше, щоб не ставало скучно», – зазначає автор. Одним із таких переходів стала його спроба в режисурі. Гавриш – автор сюжету фільму про Тараса Шевченка, який має назву «Історія одного доносу».

Зал приміщення НСПУ був заповнений вчительками та ученицями. Лунали прохання до автора не переставати писати.

–        Мені дуже сподобалась сьогоднішня зустріч, також вчорашня зустріч із Сергієм Гридіним та Романом Скибою, – ділиться враженнями учениця 8-го класу ЗОШ-26 Христина Малик. Я зараз шукаю для себе підходящу літературу, думаю на цих презентаціях я її знайшла.

 Оксана Бучко, Погляд

 

Коментарі вимкнені.