У Тернополі є будинок, у якому опалення у помешканнях залежатиме від погоди
Жителі одного з тернопільських гуртожитків, що на вулиці Лук’яновича, 1 з 9 жовтня економлять на опаленні. Там завершили встановлення та ввели в експлуатацію індивідуальний тепловий пункт погодозалежного регулювання. Мешканці 179 квартир гуртожитку колишнього комбайнового погодилися на цю програму охоче.
– Є лічильник і регулятор, який в залежності від погоди регулює споживання теплової енергії, а саме – тепло в батареях. – розповідає Леся Волянська голова ОСББ «Лук’яновича, 1» – Зими в нас теплі. Буває, що в квітні відкриваємо вікна. Ми платили норму споживання – 14,88 гривень за 1 метр квадратний площі житла. У кінці місяця будемо бачити скільки накрутимо. Сподіваємося, що менше. Уже за 10 днів накрутило наполовину менше. Думаємо, що буде суттєва економія.
Леся Волянська усім тернополянам рекомендує утеплювати або встановлювати лічильники, щоб платити лише за спожиту енергію.
– Нам пощастило, бо в нас гарні мешканці і гарний депутат. – ЖЕКу нема, бо вже рік як взяли будинок на баланс ОСББ. Ми приватизували приміщення, прописали дітей, приватизували землю і так господарюємо. Нам у цьому всьому сприяв Іван Сороколіт.
Індивідуальний тепловий пункт погодозалежного регулювання ініціював та агітував мешканців депутат міської ради Іван Сороколіт.
– Я радий, що є депутатом саме по округу №13, де чудові люди, які, без перебільшення, одні з кращих в Тернополі щодо практичного вміння самоорганізовуватись, доглядати й розвивати свою домівку. – каже він. – У гуртожитках колишнього комбайнового заводу живуть далеко не найзаможніші люди. Але саме вони спільно з місцевою владою взялись реалізовувати перший пілотний проект, який дозволить їм економити на опаленні свого житла. Цей ж гуртожиток став першим в місті, котрий створив ОСББ і забрав у власність земельну ділянку прибудинкової території. Коли я бачу таких активних людей, стаю ще впевненішим, що позитивні зміни в країні відбуваються. Їх творять самі люди. Завдання ж місцевого депутата – налагодження ефективного взаємозв’язку мешканців з виконавчими органами влади, результативне представництво їх інтересів, узгодження рішень які можуть торкатись безпосередньо жителів того чи іншого будинку та ін. Радий, що спільно вдалось реалізувати цей проект.
Коментарі вимкнені.