У Тернополі криза із безкоштовними ліками

Відповідно до Постанови Кабінету міністрів №1303 «Провпорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептамилікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певнимикатегоріями захворювань» затверджено порядок видачі пільгових рецептів дляпевних категорій населення, які діляться на 2 критерія: соціальний статус (учасники ВВВ, ветерани війни і праці) та інваліди (інваліди 1-2 групи, інвалідидитинства).

Ці категорії населення мають право на пільговий рецепт намедикаменти, які необхідні при лікуванні основного захворювання. Пільговірецепти дають право на отримання 50% та 100% знижки.

Однак, у зв»язку  звидачею нової Постанови Кабміну від 02.07.2014р. № 240 «Про референтнеціноутворення на лікарські засоби та вироби медичного призначення, щозакуповуються за кошти державного та місцевих бюджетів» встановлено граничнийрівень цін, по яких можна аптекам відпускати медикаменти лікувальним закладам,в тому числі і по безкоштовних рецептах. Перелік медикаментів затвердженні цією постановою та опублікований наофіційному сайті Міністерства охорони здоров»я.

У зв»язку з підвищенням курсу долара відповідно до гривнівартість усіх медичних препаратів зросла. Вона значно перевищує граничнодопустимий рівень вартості цих препаратів.

Нині аптеки не можуть отоварювати ці рецепти, адже різницюміж вартістю препарату та гранично допустимою ціною препарату немає чимвідшкодовувати.

На цей рік на отримання ліків по пільгових рецептах длятернополян. за рахунок субвенції  здержавного бюджету на охорону здоров»я міста передбачено 1млн.857 тис.грн.  Крім того, рішенням міської радипередбачено на пільгові рецепти учасникам АТО 85,0 тис.грн.

За словами головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Миколи Медвідя, пільговірецепти  видають  лікарі загальної практики – сімейноїмедицини.  Лише у лютому 937 тернополян  отримали 50% та 100% знижки на придбаннянеобхідних для себе ліків.

Сума, виділена з бюджету на безкоштовні рецепти ніби і немаленька. Але і кількість пацієнтів пільгових категорії  у Тернополі сягає 18570. Тому якщо відняти360 тис. грн. на придбання наркотичних препаратів для онкохворих пацієнтів (аїх 50- щодня приймають ці препарати). То на кожного такого пацієнта в ріквиділено 80,44 грн.,  а це 6,70 грн. вмісяць. Причому ця сума може зменшуватися, якщо врахувати ще 8 пацієнтів, якімають пересадженні органи (нирки) і підтримуючі препарати для них сягаютьдекілька сотень-тисячу гривень на місяць.

Нині медики надіються, що курс іноземної валюти хоч трошкизнизиться, і подешевшають медичні препарати. Це дасть змогу видати більшукількість пільгових рецептів. Однак, поки ці мрії залишаються мріями пацієнтине можуть без коштовно отримати життєво необхідні їх препарати.

Лікарі сімейної практики видають «пільгові» рецепти, тафармацевти попереджають, що ліки які придбані ще по старій ціні закінчуються.

Сьогодні отоварити пільгові рецепти можна в комунальнихаптеках : №126, №78, №168. Але, аптека №168 уже повідомила про відмовуотоварювати ці рецепти через невідповідність закупівельних цін і граничнодопустимих законодавством цін.

Спеціалісти відділу охорони здоров»я та медичногозабезпечення Тернопільсьї міської ради уже відправили відповідний листМіністерству охорони здоров»я.  Чекаємовідповіді.

Коментарі вимкнені.