У Тернополі пам’ятник пластуну матиме обличчя провідника ОУН

У Тернополі почали збирати гроші на встановлення пам’ятника пластуну. В суботу, 21 квітня, під час святкування 100-ї річниці від дня заснування української скаутської організації, її місцеві активісти назбирали більше чотирьох тисяч гривень. Загалом же бюджет скульптури – 120 тис.грн.

“Пам’ятник зображатиме пластуна, що схилився над багаттям. Вночі завдяки спеціальній червоній лампі, складатиметься враження, що багаття горить”, – розповів голова тернопільської станиці “Пласту” Любомир Шимків.

Бронзова скульптура пластуна матиме два метри висоти. Її обличчя відтворюватиме реальну особу – Михайла Сороку. Це уродженець Тернопілля, пластун, активіст ОУН, який провів більшість свого життя в радянських концтаборах, де і помер в 1971 році.

Став відомий завдяки тому, що заснував і очолив на засланні підпільний повстанський відділ ОУН-Північ. Був одним з провідників Кенґірського повстання в’язнів в Казахстані.

Пам’ятник пластуну у Тернополі планують встановити вже цього року в парковій зоні, недалеко набережної місцевого ставу. Його вирішили встановити на честь 100-річчя Пласту в Україні. Офіційно цю дату відзначили 21 квітня.

У Тернополі близько 400 скаутів в одностроях, пройшлися урочистою ходою містом, взяли участь у літургії та влаштували своїми силами концерт.

Андрій ЯНОВИЧ,  Gazeta.ua

Коментарі вимкнені.