У Тернополі пропонують встановити пам’ятник Левку Лук’яненку

Електронну петицію про це зареєструвала тернополянка Наталія Станько від імені Громадської спілки “Громадянський рух “Хвиля” .

“Нещодавно Україною прокотилася сумна звістка, 7 липня 2018 року помер справжній батько “Незалежності України”, справжній вчитель боротьби за свободу – Лук’яненко Левко Григорович, – йдеться у петиції. – Цей український дисидент, політичний і громадський діяч, колишній політв’язень залишив вагомий слід в історії України.

За антирадянську діяльність та прагнення до незалежності України Левка Лук’яненка на початку 60-х років засудили до смертної кари, яку потім замінили на багаторічне ув’язнення.

Загалом у радянських таборах Лук’яненко провів понад 25 років.

Не так далеко у 2012 році, в місті Глиняни було відкрито пам’ятну дошку Левку Лук’яненку на будівлі міської ради, проте, на мою думку ця непересічна особистість заслуговує на особливу повагу,- а саме встановлення пам’ятника в Тернополі. Нагадаємо, що у 2008 році Левко Лук’яненко отримав звання “Почесного громадянин міста Тернополя”.
Левко Григорович Лук’яненко не дожив до 90-ти ліття всього лиш місяць.

Отже, до 28-річниці проголошення Акту незалежності України, автором якого і є Левко Григорович, пропоную підтримати петицію “Про встановлення пам’ятника Герою України Левку Григоровичу Лук’яненку у м. Тернопіль”.

Станом на 8 серпня петицію підписали 13 осіб з 300 необхідних.

 

Коментарі вимкнені.