У Тернополі розпочали збір підписів на підтримку командира 72-ї бригади

7 серпня 2014 року в Тернополі розпочали збір підписів на підтримку командира роти 72-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Олександра Портяненка, якого разом з иншими солдатами підозрюють у самовільному залишенні місця служби і навмисному знищенні військового майна. Цього дня Жовтневий районний суд Дніпропетровська, де розпочався суд над військовим, ухвалив рішення випустити обвинувачуваного на поруки. Таким чином суд відмовився задовольнити клопотання обвинувачення, яке вимагало взяття військового під варту. Олександра Портяненка звільнили прямо в залі суду на поруки правозахисників.

Перед судовим засіданням командир роти Олександр Портяненко відкинув звинувачення у дезертирстві. Він зазначив, що разом з одинадцятьма своїми бійцями перетнув кордон і опинився на території Росії випадково. Олександрові Портяненку інкримінують порушення двох статей Кримінального кодексу України – 407-ї (“Самовільне залишення місця або частини служби”) і 411-ї (“Умисне знищення або пошкодження військового майна”).

Частина вояків 72-ї окремої механізованої бригади, які прикривали кордон в Луганській області під перехресним вогнем сепаратистів та російських військ, змушені були відступити під тиском озброєних сепаратистів у Росію. У понеділок у Міністерстві оборони заявляли, що понад 400 солдатів та прикордонників у неділю змушені були перейти російський кордон в районі російського селища Гукове, коли у них скінчилися набої. “Ми висловлюємо підтримку мужнім хлопцям, справжнім героям, які були разом із командиром роти Олександр Портяненком. Вони ніколи не були і не будуть зрадниками. Виникає запитання: чому військова прокуратура не займається генералами-зрадниками і скільки з них опинилися за ґратами? Чому не займаються військові та правоохоронні органи тими генералами та їхніми прислужниками, які роками розкрадали армійське майно? Зараз іде війна з Росією, і нам ще багато потрібно сили для боротьби з ворогом. Якраз тих хлопців потрібно захистити і допомогти їм повернутися до лав нашої армії. Нація повстає та підтримує армію, і ми не повинні займатися внутрішніми “розборками”, а гуртуватися. Закликаю усіх захищати один одного і боротися тільки з ворогами”, – наголосив керівник Тернопільської міської організації ВО “Свобода”, депутат Тернопільської обласної ради Роман Навроцький.

“У час війни з Росією у Міністерстві оборони влаштовують полювання на відьом. Хлопці гинуть у боротьбі за Україну, кожного дня проливають свою кров за українську землю, а псевдогенерали, які ще не пройшли люстрацію, деякі з яких систематично продають терористам за кілька срібняків інформацію про розташування наших військових, зі своїх кабінетів розповідають про зраду!

Хоч один генерал був із хлопцями, коли їх обстрілювали? Хоч один генерал сміливо залишився на позиції, коли хлопці начебто втекли? Не пахло там генералами, а лише смертю та порохом! А тепер штабні щури хочуть посадити українських героїв! Ми не повинні цього допустити!” – зазначив голова молодіжної організації “Студентської Свобода” Ігор Костюк.

Тернопільські свободівці закликають усіх небайдужих мешканців міста висловити свою підтримку нашим воякам, поставивши свій підпис у наметі, розташованому на Театральному майдані.

Коментарі вимкнені.